Twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania? Teraz nie musisz ich myć codziennie. Wiemy, jak temu zaradzić

Przetłuszczające się włosy to częsty problem. Włosy myjemy codziennie, lub co drugi dzień. Paradoksalnie, im częściej dbamy o to aby były czyste, tym szybciej się przetłuszczają. Czy istnieje złoty środek, który raz na zawsze rozwiąże ten uporczywy kłopot? Sprawdź, czy twoje włosy polubią sposób, który stosowały nasze babcie

Włosy przetłuszczają się pod wpływem zbyt dużej ilości sebum, które wydziela nasza skóra. Staramy się poprawić ich kondycję szamponami, które często bogate w chemiczny skład, dają przeciwny efekt. Naturalny skład kosmetyków pielęgnacyjnych jest szczególnie cenny, ale nie musimy go szukać w drogerii. Sięgając po najprostsze rozwiązania, możemy zaradzić temu problemowi raz na zawsze. Składniki nie są skomplikowane, a efekt może sprawić, że nie będziesz już musiała myć włosów codziennie.  

Zobacz wideo Patrycja Kazadi nosiła perukę

Naturalny sposób na przetłuszczone włosy

Szampony i odżywki często mają długi skład, który wcale nie bazuje na naturalnych składnikach. Zamiast pozbyć się przetłuszczonych włosów na długo, jedynie maskuje problem i sprawia, że czujemy się świeżo przez chwilę. Warto czytać, co jest na odwrocie opakowania, bo okazuje się, że mniej skomplikowane etykiety mogą być dla nas o wiele lepsze. Nasze babcie miały swoje sposoby na codzienną pielęgnację i właśnie ich należy dzisiaj posłuchać. Włosy myte rzadziej, często są zdrowsze i wcale nie wyglądają nieestetycznie. Nie są uzależnione od ciągłych zabiegów, więc same się bronią ograniczając wydzielanie sebum. 

Zobacz też świetne kosmetyki do pielęgnacji włosów!

Naturalny sposób na przetłuszczone włosy nie wymaga zbyt wiele czasu. Składniki, których potrzebujesz, to sok z cytryny, szałwia lub rozmaryn. Naturalne zioła są cudownym lekiem dla naszych włosów. Odżywiają i nadają im piękny zapach. Łyżkę ulubionego ziela należy wsypać do wrzątku. Parzyć, jak herbatę, aby cała esencja pozostała w naczyniu. Napar nie powinien być gorący, a letni i przyjemny dla skóry. Tak stworzoną płukankę należy wylać na włosy i dokładnie wmasować. Świetnym sposobem będzie również spłukiwanie ich ciepłą wodą z sokiem z cytryny. Naturalna mikstura odżywi je i doda witamin, a także będzie zapobiegać przetłuszczaniu.

Więcej o: