Szukasz skutecznej substancji do walki ze zmianami skórnymi? Postaw na kurację z wykorzystaniem kwasu kojowego. Przeprowadzisz ją w zaciszu domowym. Kwas ten jest skuteczny i jednocześnie łagodny - usunie mankamenty bez podrażniania skóry. Nie można jednak z nim przesadzić. Jak dokładnie działa kwas kojowy?
Kwas kojowy wytwarzają grzyby. Początkowo stosowano go w przemyśle spożywczym, na przykład dodawano go do sfermentowanych produktów. Poprawia bowiem kolor dań. Ta właściwość została wykorzystana w kosmetyce, ponieważ dzięki niej kwas kojowy niweluje przebarwienia. W Japonii wykorzystywano tę substancję już w 1988 roku. Hamuje tyrozynazę, która to pobudza produkcję melaniny. Jej nadmierna ilość z kolei skutkuje widocznymi plamami na skórze. Jakie inne właściwości ma kwas kojowy?
Osoby borykające się z przebarwieniami skóry będą zachwycone rezultatami działania kwasu kojowego. Najlepsze efekty są widoczne u osób z jasną cerą. Pomoże także skórze trądzikowej, ponieważ posiada właściwości antybakteryjne. Wspaniale wycisza stany zapalne. Z kolei kobiety karmiące piersią lub w ciąży nie powinny stosować tej substancji - skóra w tym okresie jest bardzo wrażliwa i może dostać podrażnień. Zmiany skórne o nietypowym kształcie i rozmiarze powinny zostać skonsultowane z dermatologiem. Poważniejsze mankamenty usunie zabieg laserowy. Osoby ze skłonnością do alergii oraz posiadające świeże rany również powinny odstawić produkt z zawartością kwasu kojowego.
Ta substancja jest składnikiem wielu kremów nawilżających, toników oraz peelingów. Możemy ją także znaleźć w czystej postaci o stężeniu 1 lub 4%. Niższa zawartość znajduje się w produktach typu serum, którego to nie spłukujemy. Kwas kojowy powinno się stosować nie dłużej niż dwa miesiące. Działa jeszcze lepiej w połączeniu z witaminą C, kwasami mlekowym i migdałowym. W trakcie jego stosowania obowiązkowo należy chronić skórę kremem z filtrem SPF 50. Jeżeli chodzi o sposób przechowywania najlepiej jest przechowywać go w opakowaniu z ciemnego szkła, ponieważ w wyniku styczności z promieniami słonecznymi ulega degradacji.