Ten trik z Tik Toka pomoże ci dobrać idealny odcień podkładu! Teraz zakupy przez internet to pestka

Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu? To zadanie zawsze przysparza nam wielu problemów. W czasach, gdy zakupy online stały się codziennością, to zadanie wydaje się praktycznie niewykonalne. Ten trik z TikToka to hit! Dzięki niemu wybór podkładu już nigdy nie będzie kosmetyczną zmorą.

Wybór odpowiedniego koloru podkładu jest jak poszukiwanie świętego Graala – niekończąca się opowieść. Często, nawet gdy mamy możliwość przetestowania danego produktu na własnej skórze, rodzi się problem dopasowania do niej odcieniu, nie mówiąc już o zakupach online.  Wiele z nas non stop szuka trików na to, by w jakiś magiczny sposób trafić z kolorem i móc cieszyć się perfekcyjnie ujednoliconą cerą. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w kwestii doboru podkładu ważny jest nie sam kolor, ale przede wszystkim jego ton. Ten trend z TikToka odmieni twoje życie. Dzięki niemu kosmetyczne pomyłki już nigdy nie wkradną się w twój makijaż.

Zobacz wideo Najgorętsze trendy makijażowe najbliższego sezonu? Julia Kamińska postanowiła pokazać wszystkie na swojej twarzy

Ten trend z TikToka to hit. Dzięki niemu wybór odpowiedniego koloru podkładu będzie pestką

Zaczynając od podstaw, musimy wyjaśnić sobie najważniejsze kwestie podczas kupowania podkładu. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, jakiego efektu oczekujemy. Rozświetlenie, nawilżenie, zmatowienie czy maskowanie? A może wszystko w jednym? Gdy już wybierzemy odpowiednią właściwość, możemy zacząć myśleć się nad firmą i kolorem. W kwestii odcieni produktów sprawdź, jaki ton będzie dla ciebie odpowiedni. Do wyboru mamy trzy opcje:

  • Typ chłodny, w którym przeważają różowe tony z niebieskim pigmentem
  • Typ ciepły, w którym przeważają żółte tony ze złotym pigmentem
  • Tym neutralny, w którym nie przeważa żadna opcja kolorystyczna

Gdy już wiemy, w jakim tonie i o jakiej właściwości podkład będzie dla nas najlepszy, możemy przystąpić do wybierania koloru. Jak to zrobić?

Wybór podkładu TikTokWybór podkładu TikTok prt sc @mualesandro

Z  pomocą przychodzą nam nasze dłonie. Wystarczy, że nałożyć na jedną z nich cienką warstwę różnych korektorów. Ten kolor, który najlepiej wtopi się w jej naturalny odcień, będzie naszym strzałem w dziesiątkę. Co więcej, właśnie wybija godzina, w której najlepiej jest się za to zabrać. W związku z tym, że nasza skóra opala się podczas letnich spacerów, musimy zdążyć przed tym procesem. Gdy skóra nie jest jeszcze opalona, zachowuje swój naturalny odcień i tym samym staje się najlepszym odpowiednikiem skóry twarzy.

Więcej o: