Pragniesz pozbyć się zmarszczek nieinwazyjnie? Postaw na rozwiązania bez użycia botoksu

Piękno bez skalpela również jest możliwe - coraz więcej kobiet decyduje się na nieinwazyjne zabiegi, które poprawiają stan zdrowia i przy okazji skóry. Z botoksem związane jest ryzyko, ponieważ taki zabieg ma także wiele minusów. Jak wygładzić zmarszczki bez użycia botoksu? Podpowiadamy.

Zmarszczki są utrapieniem wielu kobiet. Oznak starości można się pozbyć codziennymi krokami pielęgnacyjnymi, które nie potrzebują wsparcia ze strony botoksu. Zdrowy wygląd można zachować inną drogą. Przedstawiamy alternatywy dla botoksu, które nie są kosztowne, a skuteczne!

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek zafascynowała się jogą

Pożegnaj zmarszczki z jogą twarzy 

Nasze ciało w ruchu jest szczęśliwe. Czy zastanawiałaś się kiedyś nad dodatkowym aktywowaniem mięśni twarzy? Ta grupa także wymaga aktywności. Odpowiednie ruchy mogą wygładzić rysy twarzy i zniwelować zmarszczki. Pomogą osobom, które pragną się pozbyć drugiego podbródka. Skup się na rozluźnianiu i ujędrnianiu skóry w okolicy żuchwy, oczu oraz ust. Pod nosem pojawiają się wraz z wiekiem widoczne bruzdy nosowo-wargowe, które wyglądają nieestetycznie. Odpowiednia sekwencja ruchów, powtarzana rano i wieczorem daje spektakularne efekty. Przy okazji pomaga się obudzić. W dodatku nic nie kosztuje. 

 

Popularnym narzędziem, który może towarzyszyć Ci po jogowej sesji jest jadeitowy roller do twarzy. Potrafi wyprostować zmarszczki przy regularnym stosowaniu. Warto przechowywać go w lodówce lub w zamrażarce. Zapewnia efekt liftingu, odmłodzenia i orzeźwienia. Można za jego pomocą również nałożyć maseczkę w płachcie i tym samym wzmocnić wchłanialność dobroczynnych substancji. Taka rutyna jest naprawdę odprężająca. Można się rolować rano i wieczorem. 

Tradycyjna medycyna chińska - piękna skóra dzięki akupunkturze

Akupunktura to chińska metoda na wiele dolegliwości zdrowotnych. Polega na nakłuwania ciała metalowymi igłami w miejscach, które potrzebują uzdrowienia. Taką techniką traktujemy także twarz w celach odmładzających. Akupunktura twarzy poprawia krążenie krwi, elastyczność skóry oraz rewelacyjnie wygładza twarz. Być może igły staną się Twoim ulubionym sposobem na walkę z objawami starzenia. Podstawą jest oczywiście systematyczność. 

Suplementacja czyni cuda również przy zmarszczkach

Dbanie o skórę od wewnątrz jest fundamentem. Zbilansowana dieta, dużo wody i minerałów przynoszą wspaniałe efekty. Stawiajmy na substancje o działaniu antyoksydacyjnym. Opóźniają one bowiem procesy starzenia. Taką substancją jest chociażby witamina E, czyli witamina młodości. Obniża ona ryzyko raka wątroby oraz miażdżycy i udaru niedokrwiennego. Codzienne odżywianie warto wzbogacić suplementami, które dostarczają kolagenu, kwasu hialuronowego oraz koenzymu Q10. Dobór odpowiednich preparatów należy skonsultować z lekarzem. Pamiętajmy o jednym - są one dodatkiem do zdrowej diety, a nie jej esencją.

Więcej o: