Henna na brwi w domu? 2 proste triki, które wzmocnią i przedłużą efekt koloryzacji

Piękne i zadbane brwi to marzenie wielu osób. Jak osiągnąć ten efekt? Z pomocą przychodzi henna. Nie zawsze jednak efekty domowego zabiegu są zadowalające. Co możesz zrobić, by wzmocnić efekt i przedłużyć jego trwałość? Podpowiadamy.

Brwi są często nazywane ramą oczu i całej twarzy. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób poświęca wiele czasu ich pielęgnacji. Chcesz, aby twoje brwi były piękne i wyraziste? Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest henna.

Henna na brwi w domu kroku po kroku

Oto klasyczny przepis na ten domowy zabieg. Oprócz ulubionej henny do brwi przygotuj także: wazelinę, wodę utlenioną, płatki kosmetyczne, cienki pędzelek, miseczkę z ciepłą wodą, patyczki kosmetyczne oraz mały pojemnik do rozdrabniania henny. 

  • Wyciśnij lub wsyp hennę do pojemniczka;
  • wymieszaj ją z niewielką ilością wody utlenionej;
  • pamiętaj o tym, że konsystencja mieszanki ma być jednolita i gładka;
  • nie może być jednak zbyt rzadka;
  • odtłuść brwi za pomocą wacika nasączonego tonikiem;
  • wysmaruj powierzchnię wokół brwi wazeliną;
  • za pomocą cienkiego pędzelka nałóż mieszankę;
  • pozostaw hennę na brwiach na kilka minut.

Pamiętaj o tym, że im dłużej trzymasz produkt na brwiach, tym ich kolor będzie intensywniejszy. Na koniec namocz płatek kosmetyczny w ciepłej wodzie i zetrzyj hennę. Więcej na temat tego domowego zabiegu dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo Jak zrobić samodzielnie hennę na brwi?

Henna na brwi w domu? 2 proste triki, które wzmocnią i przedłużą efekt koloryzacji

O czym jeszcze warto pamiętać? Oto dwie proste czynności, które nie tylko wzmocnią efekt, lecz także przedłużą trwałość koloryzacji.

  1. Przed nałożeniem henny wykonaj peeling brwi. Zabieg ten pomoże pozbyć się martwego naskórka na brwiach. Dlaczego warto go wykonać? Dzięki niemu henna utrzyma się dłużej. 
  2. Po zmyciu henny możesz także nałożyć ją na brwi ponownie. Tym razem jednak trzymaj ją o połowę krócej. Przykładowo, jeśli przy pierwszej koloryzacji pozostawiłaś ją na 10 minut, teraz zmyj ją po 5 minutach. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: