Przez to Twoja skóra jest w złej kondycji! Sprawdź błędy, które popełniasz w codziennej pielęgnacji

Staramy się, aby nasza skóra wyglądała jak najlepiej. Niestety nieświadomie możemy jej szkodzić przy codziennych czynnościach. Marnujemy naszą energią na kroki, które należy jak najszybciej ograniczyć. Które błędy pielęgnaycjne popełniamy najczęściej?

Może być tak, że latami popełniasz poniższe błędy. Jak najszybciej porzuć niewłaściwe nawyki, ponieważ inaczej odnowa skóry zajmie lata. Piękna skóra to efekt diety, dobrych kosmetyków i regularnych czynności, które podtrzymują zdrową kondycję. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają kobiety przy pielęgnacji twarzy

Zobacz wideo ak się malować przy skórze naczyniowej?

Za długo nosisz makijaż

Makijaż poprawia nasz wygląd i samopoczucie, ale nie przesadzajmy z jego ilością. Naturalne piękno jest w modzie. Makijaż najlepiej zmyć najszybciej jak to możliwe, ponieważ długotrwałe przebywanie skóry pod warstwą ciężkich kosmetyków kolorowych działa na jej niekorzyść. Cera się przetłuszcza i jednocześnie przesusza, a w takim środowisku nie trudno o rozwój bakterii, które objawiają się wypryskami. Dobrze byłoby zrobić sobie dzień bez makijażu raz w tygodniu lub częściej. Szybko dostrzeżesz rezultaty tego kroku. Demakijaż wykonuj starannie. Pomocne w tym celu będą na przykład doleje lub żele myjące. Pod żadnym pozorem nie zasypiaj w makijażu - wówczas nie jest możliwa regeneracja twarzy po całym dniu.

Jak zagęścić brwi? Domowy sposób, dzięki któremu włoski rosną jak szaloneHenna na brwi w domu? 2 proste triki, które wzmocnią i przedłużą efekt koloryzacji

Dotykasz twarz w ciągu dnia dłoniami

W obecnych czasach jest to szczególnie niebezpieczne. Opieranie się o dłonie, drapanie skóry twarzy lub wklepywanie produktu w twarz po wyjściu z domu - tym czynnościom mówimy stanowcze nie. W ten sposób na własne życzenie pogarszasz stan cery. Zdarza się, że kobiety odciskają nadmiar sebum za pomocą dłoni. Przynosi to minimalny efekt, ale jest jednocześnie bardzo niehigieniczne! Przy tego typu problemach pomogą bibułki matujące lub zwykła chusteczka. Zdejmą świecącą powłokę ze skóry oraz nie dopuszczą do kontaktu twarzy z dłoniami. Unikaj także kosmetyków w słoiczkach - za każdym razem jak sięgasz po produkt umieszczasz wewnątrz część bakterii. 

Najlepsze podkłady kryjące do 30 zł. To m.in. zamiennik Estee Lauder Double WearTen trik z Tik Toka pomoże ci dobrać idealny odcień podkładu! Na czym polega?

Stosujesz peeling za często lub za rzadko

Z oczyszczaniem skóry można przedobrzyć. Zacznijmy od nadmiernego peelingowania - powoduje ono odsłonięcie skóry, które z kolei przyczynia się do wystąpienia blizn i poparzeń. Mogą powstać czerwone plamy. Gładką i zdrową skórę zapewni peeling wykonywany raz w tygodniu. Usunie zanieczyszczenia, rozświetli twarz i ograniczy wydzielanie się sebum. Cery trądzikowe, naczynkowe i wrażliwe odnajdą się w towarzystwie peelingów enzymatycznych. Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór takich produktów

Przy wszystkich metodach pielęgnacyjnych niezbędna jest ogromna doza cierpliwości. To nie jest tak, że jeżeli od dziś nie będziesz dotykała rękoma twarzy to znikną niedoskonałości skórne. Daj swojej skórze czas, aby odnalazła się w zdrowym rytmie!

Więcej o: