Triki na szybkie poprawki makijażu. Dzięki nim zawsze będziesz wyglądać świetnie

Kobiety chciałyby wyglądać perfekcyjnie w każdej sytuacji. Jak to zrobić, gdy brakuje nam czasu? Jest kilka trików, które powinnaś znać. Dzięki nim błyskawicznie poprawisz swój makijaż.

Plamy z tuszu, nadmiar szminki, świecąca cera, a czasu na ponowne wykonanie makijażu brak. Wiadomo, czasem każda z nas z niczym się nie wyrabia. Jak szybko odświeżyć cerę i poprawić makijaż? Jest na to kilka sposobów. Dzięki tym trikom błyskawicznie przywrócisz swojemu makijażowi blask. 

Jak zatuszować cienie pod oczami? Oto prosty i niezawodny trik Jak zakryć cienie pod oczami? Oto prosty i niezawodny trik

Szybki sposób na plamy z tuszu 

Spieszyłaś się i niechcący umalowałaś tuszem również powiekę. Nic nie szkodzi. Wystarczy patyczek kosmetyczny i podkład. Wetrzyj w patyczek trochę podkładu i wytrzyj plamę z tuszu. Szybko poszło, prawda? Więcej trików na poradzenie sobie z plamami z tuszu znajdziesz w dołączonym do artykułu filmiku. 

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

 Jak usunąć nadmiar szminki z ust?

Jeśli nie nakładasz szminki pędzelkiem, może okazać się, że znalazło się jej na ustach trochę za dużo, przez co usta wydają się cięższe. Jak szybko pozbyć się nadmiaru kosmetyku z ust? Potrzebna ci do tego chusteczka higieniczna. Włóż chusteczkę pomiędzy wargi i mocno je zaciśnij. Nadmiar szminki zostanie na papierze, dzięki czemu szminka nie będzie się rozmazywać. 

Świetlisty makijaż Szybki trik z TikToka, dzięki któremu rozświetlisz cerę i odejmiesz sobie lat

Nie masz pędzelka do nałożenia cienia do powiek? To nie problem

Kosmetyczka wypchana po brzegi, ale pędzelka do cienia nie możesz w niej znaleźć? Nic nie szkodzi. Kosmetyk możesz nałożyć palcem. Pamiętaj tylko o kilku zasadach. Nie rozsmarowuj cienia na powiece, tylko delikatnie go wklepuj. Opuszkiem palca potrzyj cień, a następnie przyciśnij palce do powieki tak, aby zostawić ślad. Powtarzaj czynność, aż pokryjesz cieniem całą powiekę.

Twoja twarz po całym dniu zaczyna się świecić? Wystarczą chusteczki higieniczne i odrobina pudru

Po całym dniu makijaż nie wygląda już aż tak zachwycająco, jak rano. Nadmiar sebum może sprawić, że twarz zaczyna się bardzo błyszczeć. Jak szybko odświeżyć twarz? Wystarczy przyłożyć do czoła, nos i brody jedną warstwę chusteczki higienicznej i przytrzymać przez chwilę. Jeśli masz w torebce puder, warto lekko przypudrować twarz przez chusteczkę. To szybki sposób na zmatowienie cery

Więcej o: