Najczęstsze błędy podczas wykonywania manicure hybrydowego. Unikaj ich jak ognia!

Manicure hybrydowy zdobył nasze serca swoją prostotą i estetyką. Coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielną stylizacją paznokcia tą metodą. Niestety zewsząd dochodzą do nas plotki o jego negatywnym wpływie na płytkę. A może tak naprawdę wina jest po naszej stronie? Oto najczęstsze błędy popełniane podczas wykonywania manicure hybrydowego.

Zadbane dłonie to kwintesencja kobiecości. Odpowiednio nawilżona skóra i estetycznie wyglądające paznokcie stają się więc podstawą eleganckiego i szykownego wyglądu. Manicure hybrydowy znamy już od lat, a z roku na rok coraz więcej kobiet decyduje się na jego regularne wykonywanie. Skąd tak duże zainteresowanie tą metodą? Zapewne większość z nas kieruje się wygodą – lakier trzyma się na płytce nawet do 3 tygodni. Poza tym jest łatwa w wykonaniu i opłacalna. Jednak, aby efekt był trwalszy, a nasze paznokcie pozostały w dobrej kondycji, powinnyśmy kierować się kilkoma zasadami. Oto najczęstsze błędy popełniane podczas nakładania manicure hybrydowego.

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Jakie błędy popełniamy podczas manicure hybrydowego? Tego lepiej nie robić

Manicure hybrydowy to jeden z najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych w salonach kosmetycznych. Zwykle, gdy wybieramy się do specjalistki, obdarowujemy ją swoim zaufaniem i pozostawiamy paznokcie w jej rękach. Jednak wiele z nas decyduje się na zakup odpowiedniego sprzętu i próbuje swoich sił jako manicurzystka. Zresztą wykonanie tego typu zabiegu wcale nie jest trudne, jeśli wiemy, od czego powinnyśmy zacząć i na czym skończyć. Przygotowałyśmy dla was zestawienie najczęstszych błędów popełnianych w czasie stylizacji:

  • Nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokcia -  pierwszym krokiem podczas każdego manicure hybrydowego powinno być odpowiednie zmatowienie i odtłuszczenie płytki paznokcia. Jeśli tego nie zrobimy, baza nie będzie się trzymać, więc nakładanie lakieru nie ma sensu. Do wykonania pierwszego kroku będzie ci potrzebny bloczek polerski oraz cleaner. Pamiętaj także o usunięciu skórek i nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu.
  • Niezabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia – aby powietrze nie dostało się pod lakier, powinnyśmy zawsze zamalowywać końcówkę każdego paznokcia. Każdorazowo po zamalowaniu brzegu, przejedź po całości cienkim pędzelkiem, aby wyrównać nakładany produkt.
  • Nakładanie zbyt grubych lub zbyt wielu warstw – być może dla niektórych z nas będzie to zaskoczenie, ale gruba warstwa lakieru wcale nie służy naszej stylizacji. Produkt zaczyna się marszczyć i odchodzić od paznokcia. Warstwy podczas wykonywania manicure hybrydowego powinny być cienkie. Nie martw się, jeśli pierwsze nałożenie nie zakryje idealnie płytki, druga to nadrobi. Lepiej budować kolor stopniowo, niż przesadzić. Przezorny zawsze ubezpieczony.

To nie jest tak, że hybryda niszczy nasze paznokcie. Niszczy je nieodpowiednie usuwanie lakieru. Odrywanie czy zeskrobywanie warstw szkodzi ich kondycji, dlatego powinnyśmy postawić na delikatne usunięcie jej za pomocą acetonu. Zacznij od zmatowienia topu, a następnie nasącz waciki preparatem i zawiń w nie każdy paznokieć. Całość okryj warstwą folii aluminiowej. Jeśli lakier nie zejdzie za pierwszym razem w całości, załóż waciki na dłużej. Pamiętajcie także, że manicure hybrydowe odradza się osobom, które borykają się z popękaną płytką lub z chorobami dermatologicznymi paznokci.

Więcej o: