Jak powiększyć usta w mniej niż 60 sekund? Genialny trik, który już zawsze będziesz stosować

Czy można powiększyć usta bez wizyty w gabinecie medycyny estetycznej? Oczywiście, że tak! Choć efekt nie będzie tak spektakularny, to wizualnie można w prosty i szybki sposób sprawić, że wargi będą wyglądać na pełniejsze. Przedstawiamy ci świetny trik, który zajmie nie więcej niż 60 sekund.
Zobacz wideo Pielęgnacja pod makijaż. Podpowiadamy, jak przygotować skórę

Zbyt małe lub zbyt wąskie usta to kompleks wielu kobiet, choć zupełnie niepotrzebnie - w końcu każda z nas jest piękna taka, jaka jest. Część kobiet decyduje się jednak zlikwidować ten kompleks - nie ma w tym absolutnie nic złego - i decyduje się na zabieg powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej. Jeśli jednak chcesz wizualnie powiększyć swoje usta, wcale nie musisz sięgać po tak radykalne rozwiązania. Pełniejsze i optycznie większe usta możesz osiągnąć za pomocą makijażu. Wystarczy odpowiednia technika, a pożądany efekt uzyskasz w minutę.

Jak powiększyć usta w mniej niż 60 sekund? Genialny trik krok po kroku

Przed makijażem wykonaj dokładny peeling ust. W tym celu możesz wykorzystać gotowy kosmetyk lub zrobić domowy produkt z cukru i miodu. Peeling sprawi, że pozbędziesz się z warg wszystkich suchych skórek i poprawisz krążenie krwi, przez co usta staną się delikatnie nabrzmiałe.

Wykonując makijaż powiększający usta, zrezygnuj z ciemnej szminki. Takie odcienie sprawią, że twoje usta będą wyglądać na mniejsze niż w rzeczywistości. Znacznie lepiej sprawdzą się takie kolory, jak nude czy zgaszone róże, które dadzą efekt wypełnienia. Jak zatem pomalować usta, by wyglądały na większe i bardziej pełne? 

  1. Konturówką w wybranym odcieniu nude (odrobinę ciemniejszą niż pomadka), dokładnie obrysuj usta w centralnej części wychodząc delikatnie poza ich kontur.
  2. Przygotowany kontur wypełnij pomadką w nieco jaśniejszym kolorze niż konturówka. Wybierz taką o satynowym wykończeniu lub matową, na którą zaaplikuj bezbarwny błyszczyk. 
  3. Na koniec możesz nałożyć odrobinę rozświetlacza na łuk kupidyna i gotowe!
 
Więcej o: