3 produkty, które wyraźnie poprawią stan twojej cery. Nie musisz wydawać fortuny

W trakcie pandemii zauważono wzrost problemów skórnych. Powstał nawet specjalny termin, który odnosi się do wyprysków powstający wskutek noszenia maseczki ochronnej. Maskne to połączenie dwóch angielskich słów - mask (maseczka) oraz acne (trądzik). Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Oto trzy produkty, które poprawią stan twojej cery.

Maskne to trądzik mechaniczny, który powstaje wskutek przenoszenia na twarz zanieczyszczeń. Charakteryzuje się zaskórnikami otwartymi lub zamkniętymi. Występuje głównie na brodzie, policzkach, nad ustami oraz na linii żuchwy. Są to więc rejony twarzy, które przykrywa maseczka ochronna. Jak możemy uporać się z tym problemem? Oczywiście najważniejszym elementem jest dobra pielęgnacja.

Zobacz wideo Problemy skórne z powodu noszenia maseczki. Jak ich uniknąć?

Produkty, które wyraźnie poprawią stan twojej cery: Tołpa, maseczka oczyszczająca

Szukasz dobrej maseczki oczyszczającej? Nasza propozycja to kosmetyk marki Tołpa. Maseczka zadba o skórę, która w nadmiarze wydziela sebum i ma zanieczyszczone pory. Jej cena w zależności od sklepu waha się w przedziale od 6 do 9 złotych. Produkt jest zamknięty w dwóch saszetkach, które powinny wystarczyć na cztery aplikacje.

- Złuszcza zrogowaciały naskórek i głęboko oczyszcza pory. Adsorbuje sebum i normalizuje jego wydzielanie. Reguluje rogowacenie, poprawia teksturę naskórka i redukuje liczbę zaskórników - informuje producent.

Produkty, które wyraźnie poprawią stan twojej cery: The Ordinary - AHA 30% + BHA 2%

Czerwony peeling marki "The Ordinary" cieszy się od jakiegoś czasu ogromną popularnością. Zdaniem wielu osób jest to jeden z tych kosmetyków, który w krótkim czasie może zmienić cuda. Jest to peeling kwasowy łączący α-hydroksykwasy (kw. glikolowy, kw. mlekowy, kw. winowy, kw. cytrynowy) i β-hydroksykwas (kw. salicylowy). Regularnie stosowany prowadzi do zredukowania wielu defektów skórnych takich jak przebarwienia, zmarszczki oraz zmniejszenie wydzielania sebum. Obecnie produkt ten ponownie jest dostępny w wielu sklepach internetowych. Możecie go kupić między innymi na stronach:

  • Douglas.pl
  • Sephora.pl
  • Cosibella.pl
  • Drogeriapigment.pl
 

Produkty, które wyraźnie poprawią stan twojej cery: Orientana, serum Neem i Tusli

O ile poprzednie produkty należy stosować 1-2 razy w tygodniu, o tyle serum marki Orientana będzie doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. To naturalny produkt skierowany przede wszystkim do posiadaczy cery podrażnionej, problematycznej, ze stanami zapalnymi. Jak zapewnia producent, idealnie dopasowane składniki aktywne skutecznie zwalczają niedoskonałości skóry, odżywiają ją i nawadniają. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: