Piękne brwi jak zaraz po wyjściu z salonu? Zastosuj te dwa proste triki

Chcesz, aby twoje brwi były piękne i wyraziste? Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest henna. Zastosuj dwa proste triki, które nie tylko wzmocnią efekt, lecz także przedłużą trwałość koloryzacji.

Możemy często spotkać się z opinią, że brwi są dla naszej twarzy jak rama dla obrazu. Dlatego też wielu osobom zależy na tym, by były piękne i zadbane. Jak osiągnąć ten efekt? Z pomocą przychodzi henna. Nie zawsze jednak efekty domowego zabiegu są zadowalające. Co możesz zrobić, by wzmocnić efekt i przedłużyć jego trwałość? Podpowiadamy.

Piękne brwi jak po wyjściu z salonu? Zastosuj te dwa proste triki

W trakcie domowego zabiegu koloryzacji brwi warto zastosować dwa proste triki. Te dodatkowe czynności przedłużą trwałość koloryzacji, a także wzmocnią efekt. Jeszcze przed nałożeniem henny wykonaj staranny peeling brwi. Zabieg pomoże pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu henna utrzyma się znacznie dłużej. Poza tym po zmyciu henny warto nałożyć ją ponownie na brwi. Radzimy jednak, by tym razem trzymać ją o połowę krócej niż za pierwszym razem. Jeśli więc przy pierwszej koloryzacji pozostawiłaś ją na 15 minut, teraz zmyj ją po mniej więcej 7 minutach. 

Zobacz wideo Brwi na mydełko - jak to zrobić?

Henna na brwi w domu kroku po kroku

Oto klasyczny przepis na domowy zabieg. Oprócz ulubionej henny do brwi przygotuj także: wazelinę, wodę utlenioną, płatki kosmetyczne, cienki pędzelek, miseczkę z ciepłą wodą, patyczki kosmetyczne oraz mały pojemnik do rozdrabniania henny. Pamiętaj o tym, że im dłużej trzymasz produkt na brwiach, tym ich kolor będzie intensywniejszy. 

  1. Wyciśnij lub wsyp hennę do pojemniczka;
  2. wymieszaj ją z niewielką ilością wody utlenionej;
  3. pamiętaj o tym, że konsystencja mieszanki ma być jednolita i gładka;
  4. nie może być jednak zbyt rzadka;
  5. odtłuść brwi za pomocą wacika nasączonego tonikiem;
  6. wysmaruj powierzchnię wokół brwi wazeliną;
  7. za pomocą cienkiego pędzelka nałóż mieszankę;
  8. pozostaw hennę na brwiach na kilka minut;
  9. na koniec namocz płatek kosmetyczny w ciepłej wodzie i zetrzyj hennę.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: