Domowe sposoby na rozjaśnienie podkładu. Są skuteczne i tanie, a składniki masz zawsze pod ręką!

Czy zdarzyło ci się kiedyś kupić za ciemny podkład? Na pewno każda z nas ma to zapisane w kartach swojej historii. Okazuje się, że nic straconego! Istnieją sposoby, dzięki którym z łatwością zmienimy jego kolor. Przedstawiamy wam 3 domowe sposoby na rozjaśnienie fluidu.

Wybór odpowiedniego koloru podkładu bywa naprawdę trudnym zadaniem. Czasami nawet gdy w sklepie wydaje nam się, że kolor jest w punkt, ostatecznie okazuje się za ciemny. A później męczymy się z karykaturalnym wyglądem pomarańczowej maski - na pewno każda z nas przeżyła chociaż raz tego typu kosmetyczne faux-pas. Nic przyjemnego. Na szczęście istnieje kilka trików, które pomogą nam uratować tę sytuację. Te domowe sposoby pomogą ci zachować twarz.

Zobacz wideo Najgorętsze trendy makijażowe najbliższego sezonu? Julia Kamińska postanowiła pokazać wszystkie na swojej twarzy

Domowe sposoby na rozjaśnienie zbyt ciemnego podkładu

Biorąc pod uwagę fakt, że przez ostatni rok cały wolny czas spędzamy w domu, domowe sposoby są dla nas na wagę złota. Zresztą wszystko to, co możemy zrobić sami, zawsze będzie o wiele bezpieczniejsze i bardziej świadome. Zwykle tego typu metody są banalnie proste i złożone ze składników, które zawsze mamy pod ręką. W przypadku rozjaśnienia zbyt ciemnego podkładu nie będzie inaczej. Przygotowałyśmy dla was trzy tanie i domowe triki na poprawienie koloru fluidu. Mogą okazać się niezawodne!

  • Krem nawilżający

Pierwszy sposób będzie opierał się na wykorzystaniu kremu nawilżającego. Wystarczy, że wlejesz do miseczki oba produkty, zachowując odpowiednie proporcje. Gdy użyjemy któregoś z nich zbyt dużo, efekt nie będzie perfekcyjny. Lepiej więc zdecydować się na stopniowe dodawanie kremu. Na koniec wymieszaj dokładnie papkę i voila. Warto dodać, że tego typu zabieg nie tylko pomoże ci dopasować koloryt fluidu, ale także spowoduje, że będzie on lżejszy. Jeśli więc zależy ci na mocnym kryciu, ale boisz się efektu maski, ten sposób będzie strzałem w dziesiątkę.

  • Baza pod makijaż  

Jeśli pierwszy sposób okaże się dla ciebie nieodpowiedni, zawsze możesz wykorzystać bazę pod makijaż. Jej neutralny kolor pozwoli ci na dokładne dopasowanie odcienia podkładu. Działanie jest proste. Mieszamy ze sobą oba produkty i nakładamy na twarz. Makijaż będzie trwalszy, a nasza cera perfekcyjnie ujednolicona.

  • Jaśniejszy fluid

Trzecią i zarazem ostatnią metodą będzie zmieszanie ze sobą zbyt jasnego i zbyt ciemnego fluidu. Nie musisz kupować specjalnie nowego produktu. W twojej kolekcji z pewnością znajdzie się kosmetyk, który zalega na półce, ponieważ jest niedopasowany  - tak, jak mówiłyśmy, wybór odpowiedniego podkładu to żmudna praca. Tutaj ważne będą proporcje, dlatego musimy być ostrożne, by nie przesadzić.

Więcej o: