Jak pozbyć się worków pod oczami? Sprawdzone, domowe sposoby

Jak pozbyć się worków pod oczami w skuteczny sposób? Spieszymy z odpowiedzią. Wystarczy kilka składników z Twojej kuchni, abyś poczuła się niczym Afrodyta. Dowiedz się, jak możesz pozbyć się niechcianych problemów ze skórą okolic oczu.

Worki pod oczami są prawdziwą zmorą wielu kobiet. Na szczęście z pomocą przychodzi nam natura i proste techniki, które możemy wykonać w zaciszu swojego domu. Pamiętaj, że kluczem do osiągnięcia sukcesu, także tego urodowego jest systematyczność. Powtarzaj niżej wymienione zabiegi, a z pewnością skóra pod oczami będzie promieniowała blaskiem.

Zobacz wideo Idealny makijaż dla niebieskich oczu - w różach i fioletach [#HomeBeauty]

Co na worki pod oczami? Aby skutecznie działać, należy poznać przyczyny

Co na worki pod oczami będzie najlepsze? Chcąc odpowiedzieć sobie na to pytanie, w pierwszej kolejności musimy poznać przyczynę ich powstawania. Tylko w taki sposób będziemy w stanie zastosować właściwą kurację. Co do powodów powstawania obrzęków pod oczami, możemy do nich zaliczyć:

 • przemęczenie,
 • brak właściwej ilości snu,
 • obecność pasożytów w organizmie,
 • alergie,
 • problemy z tarczycą,
 • niewłaściwe funkcjonowanie układu krążenia, w tym problemy z sercem,
 • zbyt mała ilość ruchu,
 • brak witamin, mikroelementów,
 • brak słońca,
 • niewłaściwy tryb życia - siedząca praca, brak sportu,
 • dziedziczność - przypadłość po przodkach,
 • spożywanie używek,
 • niewłaściwa dieta.

Jak usunąć worki pod oczami - domowe sposoby

Jak usunąć worki pod oczami, aby cieszyć się energetyzującym spojrzeniem? Kiedy już poznaliśmy ogólne przyczyny pojawiania się tego typu problemu, możemy przejść do niwelowania jego skutków. O ile powodem są określone choroby czy też nasze zaniedbania wynikające ze złego trybu życia, naturalnym jest, że jeżeli zastosujemy leczenie i wprowadzimy zmiany nawykowe - obrzęki znikną. Natomiast możemy przyspieszyć ten proces, korzystając z kilku domowych patentów, znanych już z czasów naszych pradziadków. Nie ma nic lepszego, aniżeli naturalne okłady, maseczki i specyfiki. Im bliżej natury - tym bliżej zdrowia. Poniżej kilka domowych sposobów, które zniwelują worki pod oczami.

 1. Rumiankowy napar - nie bez przyczyny rumianek kojarzony jest jako jedno z podstawowych ziół w zbiorze każdego zielarza. Posiada on niezliczone właściwości prozdrowotne, które wpływają pozytywnie na nasz organizm. Tak, też jest w przypadku obrzęków pod oczami oraz cieniami. Chcąc się ich pozbyć, wystarczy zaparzyć dwie torebki rumianku, a następnie położyć je na około 15 minut na oczy. Sam napar możemy wypić. Dzięki temu będzie on działał ze zdwojoną siłą. Rumianek zmniejszy worki i zniweluje zaczerwieniania znajdujące się wokół oczu.
 2. Ogórkowe okłady - kolejną sprawdzoną metodą są plasterki ogórka. Pokrój go na plastry i ułóż na powiekach. Przytrzymaj tak około 15-20 minut. Zabieg ten wykonuj regularnie, a z pewnością będziesz zdumiona efektami.
 3. Plasterki ziemniaka lub awokado - działają podobnie jak plasterki ogórka. Możesz zastosować je z pełnym powodzeniem.
 4. Z aloesem za pan brat - aloes to kolejny ze sprzymierzeńców walki z workami wokół oczu. Nie tylko zniweluje objawy, ale i doskonale nawilży skórę. Aloes działa także przeciwzapalnie. Nie bez przyczyny jest on składnikiem wielu preparatów kosmetycznych. Odetnij kawałek aloesu i rozetnij go wzdłuż. Następnie przyłóż w okolicę pod oczami i zostaw na kwadrans.

Co na worki pod oczami - domowe sposoby z rzeczy, które zawsze znajdziemy w naszym domu

W sytuacji, kiedy nie mamy składników, jakie wymieniliśmy powyżej, możemy zastosować jeszcze inne patenty. Są to na przykład:

 • Kostki lodu - znajdziemy je w każdej lodówce i co najważniejsze, nigdy nam ich nie zabraknie. Przyłóż kostki lodu i wykonaj masaż przesuwając je z zewnętrznej strony oka, do wewnętrznej. Czynność powtórz kilka razy.
 • Łyżeczki do herbaty - ułóż spód łyżeczek tak, aby dotykały one obszaru pod oczami. Następnie wymasuj kilka razy.
 • Użyj swoich palców - nie ma to jak chiński face-fitness. Masowanie okolic oczu możemy wykonywać za pomocą rozcierania, "oklepywania" opuszkami palców oraz ugniatania. Wówczas nie tylko pozbędziemy się obrzęków, ale i zyskamy młody wygląd.
Więcej o: