Jak ukryć podwójny podbródek i wyszczuplić twarz? Prosty, makijażowy trik, który wykonasz w 30 sekund

Drugi podbródek to twój kompleks i nie masz pomysłu na to, jak wizualnie zmniejszyć go ukryć? Wcale nie potrzebujesz od razu zabiegów medycyny estetycznej czy operacji plastycznej! Wystarczy odpowiednio wykonany makijaż, który przy odrobinie wprawy nie zajmie ci więcej niż 30 sekund.
Zobacz wideo Konturowanie krok po kroku. Jak wymodelować twarz i nie wyglądać sztucznie?

Konturowanie twarzy jest jednym z tych trików makijażowych, które kobiety uwielbiają, gdyż potrafi optycznie wyszczuplić twarz, podkreślić kości policzkowe czy nawet wymodelować nos. Co więcej, odpowiednio wykonany makijaż za pomocą kremowego bronzera, potrafi zamaskować drugi podbródek. Podwójny podbródek to zmora wielu kobiet i to niezależnie od rozmiaru, który noszą. Cecha ta może mieć bowiem podłoże genetyczne lub wynikać ze złej postawy oraz rozciągnięcia się skóry szyi. Odpowiedni makijaż jest natomiast sposobem, który pozwala w prosty sposób ukryć drugi podbródek i wcale nie wymaga ogromnych umiejętności. Należy jedynie odpowiednio manewrować bronzerem, by optycznie wyszczuplić podbródek. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Drogeryjny podkład uwielbiany przez kobiety przeceniony o 40%. 'Daje efekt idealnej cery' (zdjęcie ilustracyjne) Drogeryjny, uwielbiany przez kobiety podkład przeceniony o 40%. "Daje efekt idealnej cery"

Jak ukryć podwójny podbródek i wyszczuplić twarz? Prosty, makijażowy trik krok po kroku, który wykonasz w 30 sekund

Pamiętaj, by podczas konturowania twarzy nie używać ciepłych brązów ze świecącymi drobinkami. Zamiast tego postaw na matowy kosmetyk w chłodnym odcieniu, dzięki któremu łatwo uzyskasz na twarzy efekt cienia. Ponadto, konturując drugi podbródek, pamiętaj żeby wykonturować również całą twarz (policzki, czoło, odrobinę boki szyi), by efekt był równomierny i jak najbardziej naturalny.

puder Ten puder sprawi, że twarz będzie wyglądać młodo. W Rossmannie kupisz go za 6,99!

 
  1. Precyzyjnym pędzelkiem zaaplikuj kremowy bronzer w kształt małego trójkąta pod linią żuchwy, a następnie narysuj linie żuchwy tworząc jej pożądany kształt.
  2. Całość dokładnie rozblenduj gąbeczką, by kosmetyk stopił się ze skórą i tworzył naturalny cień.
  3. Na koniec wykonaj baking nad oraz pod zaaplikowanym bronzerem. 
Więcej o: