"Dzikie brwi" są najmodniejszą stylizacją w tym sezonie, która dodaje pazura. Jak je ułożyć?

Cienkie brwi zostały wyparte przez nieco grubsze włoski, wystylizowane w specyficzny sposób. "Dzikie brwi" nadają charakteru i są ciekawym pomysłem na ujarzmienie najbardziej krzaczastej ramy oka. Jak je wykonać? Podpowiadamy.

O tej części twarzy nie należy zapominać. Kształt brwi decyduje o rysach twarzy, głębokim spojrzeniu oraz ewentualnym liftingu. Obecnie na topie są grube włoski, które nadają wyrazistości i dzikości. Jak wystylizować je w modny sposób?

Zobacz wideo Układanie i utrwalanie brwi za pomocą mydełka. Jak to zrobić? [#HomeBeauty]

"Dzikie brwi" jako kluczowy element makijażu

Nie trzeba wielu kosmetyków, aby wyglądać świeżo i promiennie. Wystarczy odpowiednio wystylizować brwi. Do tego trendu potrzeba grubych i długich włosków, których zapuszczenie wymaga czasu i cierpliwości. Pomoże Ci w osiągnięciu tego efektu olejek rycynowy lub drogeryjna odżywka do brwi. Podczas zapuszczania włosków nie wyrywaj ich, ponieważ możesz w ten sposób spowolnić ich wzrost. W momencie, gdy osiągniesz pożądaną grubość, możesz subtelnie wyrwać kilka włosków pęsetą. Takich brwi nie trzeba malować - wystarczy bezbarwny żel i przeczesanie ich do góry. Jeśli masz zbyt jasny kolor, postaw na hennę. "Dzikie brwi" mogą być również efektem laminacji, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Piękny wygląd włosków utrzymuje się nawet przez półtora miesiąca! Pamiętaj jednak, że to dodatkowy koszt. Z ekonomiczniejszych sposobów układania brwi jest technika bazująca na mydle. Przygotuj szczoteczkę po starej maskarze i obtocz mydłem, a następnie wyczesz brwi do góry. Włoski zostaną w jednym miejscu przez cały dzień. "Dzikie brwi" podbijają Instagramy polskich i zagranicznych influencerek. Wyglądają spektakularnie.

 

Cienkie i rzadkie i brwi - jak je zagęścić?

  • Sięgnij po suplementy z witaminą A, B6, C i E oraz biotyną, cynkiem i krzemem. Te składniki pobudzają wzrost włosów i sprawiają, że są mocne. Suplementacja nigdy nie zastąpi jednak zbilansowanej diety, dlatego stosuj ją jako dodatek do zdrowego odżywiania. Dbaj o komponowanie posiłków bogatych w warzywa, owoce oraz białko.
  • Masaż łuku brwiowego - nałóż na palce serdeczne niewielką ilość oleju kokosowego lub oliwy i następnie wykonuj okrężne ruchy od początku do końcówki brwi. Taki masaż możesz wykonać również rollerem lub płytką Gua Sha, które podniosą łuk brwiowy i odświeżą spojrzenie. Zapewnią efekt liftingujący.
  • Żółtka jaja - wzmocnią Twoje brwi w 15 minut! Roztrzep w miseczce żółtka i nałóż w postaci maseczki na włoski. Zmyj ciepłą wodą. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu.
  • Serum regenerujące - wiele odżywek do rzęs nadaje się również do brwi. Taki typu produkt jest najdroższą metodą, ale najbardziej skuteczną. Nałóż preparat na całej długości brwi. Zabieg powtarzaj każdego wieczoru. Już po dwóch tygodniach zauważysz większą ilość włosków. 
Więcej o: