Prosty i tani sposób na popękane i bolące pięty. Ten produkt masz w swojej kuchni

Z tym problemem zmaga się wiele kobiet i mężczyzn. Możesz pożegnać się z popękanymi piętami, stosując tę metodę. Za skuteczny specyfik nie zapłacisz fortuny. Znajdziesz go w swojej kuchni. O jakim preparacie mowa?

Skóra na piętach jest grubsza niż ta na innych partiach ciała. Wskutek wystawiania jej na słońce, upływających lat i braku nawilżenia, może być przesuszona i popękana. Do przyczyn złego stanu pięt zalicza się także schorzenia takie jak: cukrzyca, zaburzenia tarczycy, łuszczyca oraz zaburzenia krążenia. W przypadku dbania o pielęgnację tej sfery, nie powinny występować żadne problemy. Jeżeli jest inaczej - należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza. Być może sucha skóra jest sygnałem choroby.

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem? O czym trzeba pamiętać? [#HomeBeauty]

Zwalcz suchą skórę na piętach za pomocą sody oczyszczonej

Kąpiel z dodatkiem sody oczyszczonej to skuteczny patent stosowany przez nasze babcie. Dzięki tej substancji bez problemu usuniesz zrogowaciały naskórek. Jak wygląda ten domowy zabieg?

  • Przygotuj miskę i wlej do niej ciepłą wodę.
  • Umieść w wodzie dwie łyżki sody oczyszczonej. 
  • Całość dokładnie wymieszaj łyżką.
  • Włóż stopy do mikstury i trzymaj w niej przez 15 lub 20 minut.
  • Wyjmij stopy i zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt za pomocą pumeksu lub elektrycznego pilnika do stóp. 
  • Nałóż na pięty odżywczy balsam lub olej kokosowy. Następnie nałóż bawełniane skarpetki, aby nie ubrudzić podłogi. Twoje pięty będą miękkie i nawilżone, co widać od razu. Tę kurację powtarzaj raz w tygodniu.

Gładkie stopy dzięki aspirynie

Aspiryna również znajduje się w praktycznie każdym domu. W 200 ml spirytusu salicylowego wystarczy rozpuścić cztery tabletki aspiryny. Odstaw taką miksturę do chłodnego pomieszczenia na trzy dni. Po upływie tego czasu, sięgnij po wacik i przemyj taką miksturą suche pięty. Nie zmywaj preparatu wodą. Zabezpiecz pięty na noc plastrem lub bandażem. Rano umyj stopy i nałóż delikatną warstwę kremu nawilżającego. Pierwsze rezultaty zauważysz po kilku dniach. 

Aspiryną możesz zastąpić także inne kosmetyki. Ten środek leczniczy pomoże przy wielu dolegliwościach urodowych.

  • Przetłuszczające się włosy - roztworem z dwóch tabletek aspiryny wydłużysz świeżość kosmyków. Myj pasma aspirynową mieszanką i spłucz je czystą wodą. Zobaczysz, że zaczną rzadziej się przetłuszczać.
  • Trądzik - stwórz za pomocą jednej tabletki i wody gęstą pastę. Nałóż specyfik na problematyczne miejsca i po upływie 15 minut dokładnie umyj twarz. Dzięki tej metodzie wypryski szybciej znikną.
  • Suche dłonie - przesuszone wiatrem, słońcem lub niską temperaturą, potrafią być zmorą każdej kobiety. Na szorstką skórę dłoni pomoże aspiryna z sokiem z cytryny. Wymieszaj w misce te dwa składniki i umieść dłonie na 15 minut. Zobaczysz, że skóra nabierze blasku i miękkości. To kolejny skuteczny sposób, który nic nie kosztuje. 
Więcej o: