Niepozorna gąbeczka, która doskonale oczyszcza twarz. Teraz w Rossmannie za mniej niż 10 zł

W Azji od dawana doceniane są jej właściwości lecznicze i pielęgnacyjne byliny konjac. Gąbeczki, które są w całości wykonane właśnie z tych roślin, od jakiegoś czasu cieszą się coraz większą popularnością. Dowiedz się, dlaczego warto wprowadzić je do swojej pielęgnacji.

Gąbeczki konjac od jakiegoś czasu możemy zobaczyć na półkach wielu drogerii. Do czego służy ten gadżet? Okazuje się, że może być świetnym dodatkiem do rutyny pielęgnacyjnej, który świetnie wpłynie na kondycję i wygląd naszej cery. Konjac oczyszcza skórę z nadmiaru sebum, dogłębnie oczyszcza pory, a także usuwa resztki makijażu

Tego typu gąbeczki są bardzo delikatne, a jednocześnie pozwalają na dokładne oczyszczenie twarzy. Warto zaznaczyć, że nie naruszają one warstwy hydrolipidowej skóry. Z tego powodu możemy stosować je codziennie (co na przykład nie jest wskazane w przypadku szczoteczek sonicznych).

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy to sposób na piękną cerę:

Niepozorna gąbeczka, która doskonale oczyszcza twarz

Konjac to bylina, która w Japonii zanana była już 1500 lat temu. W Azji od dawana doceniane są jej właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Gąbeczki konjac, które od jakiegoś czasu cieszą się coraz większą popularnością, są w całości wykonane właśnie z tych roślin.

Gąbeczka, która doskonale oczyszcza twarz. Teraz w Rossmannie za mniej niż 10 zł

Tego typu gadżety urodowy od jakiegoś czasu są coraz częściej dostępne w różnych drogeriach stacjonarnych i internetowych. Obecnie w Rossmannie kupimy gąbeczkę konjac marki Ewa Schmitt za 8,99 zł. 

Gąbeczka konjac - jak stosować?

Dzięki gąbeczkom konjac oczyszczanie skóry staje się nie tylko szybkie, lecz także bardzo przyjemne. Gąbeczkę przed pierwszym użyciem należy zanurzyć w ciepłej wodzie na kilka minut. Dzięki temu powiększy ona swoją powierzchnię i zmięknie. Co dalej?

  • Wyciśnij nadmiar wody;
  • nałóż kosmetyk do oczyszczania twarzy;
  • Następnie masuj twarz przez jakiś czas kolistymi ruchami, skupiając się na najbardziej problematycznych obszarach.
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: