Czy kremy z kolagenem minimalizują zmarszczki i odmładzają skórę? Te działania mogą nie wystarczyć

Stopniowa utrata kolagenu powoduje pojawienie się pierwszych zmarszczek. Czasami zwykły krem może okazać się za mało skuteczny, aby temu zapobiec. Podpowiadamy, które kosmetyki będą ratunkiem dla naszej skóry.

Cały świat beauty huczy na temat cudownych właściwości kolagenu. Dlaczego? Ponieważ białko to klucz do zachowania młodego wyglądu. Jego ubytek sprawia, że nasze zmarszczki  się pogłębiają, a skóra staje się mniej sprężysta. Półki drogerii pękają w szwach od najróżniejszych kremów, maseczek i serum z jego dodatkiem. Pytanie jest jedno – czy rzeczywiście działają i czy naprawdę są w stanie zniwelować zmarszczki? Bywa, że efekty są spektakularne, ale tylko chwilowo. Jak więc zwiększyć ich wydajność i na które z kolagenowych kosmetyków zwrócić uwagę?

Zobacz wideo Serum idealne. Który preparat wybrać, żeby pasował do naszej cery?

Czy kremy z kolagenem mogą zapobiegać starzeniu się skóry? Efekty mogą być różne

Kolagen jest bardzo ważnym budulcem dla naszego organizmu. Jego ubywanie rozpoczyna się już od 25 roku życia i od tej pory na naszym ciele mogą pojawiać się widoczne postępy procesu starzeniowego. Oczywiście, staramy się temu zapobiec, jak tylko możemy, jednak efekty naszego działania nie zawsze są takie, jakich oczekujemy. Naukowcy od lat pracują nad wymyśleniem cudownego leku, który pomógłby nam pozbyć się chwil grozy – pierwszych zmarszczek. Stąd właśnie na rynku co rusz pojawiają się nowe kosmetyki, które mają za zadanie uzupełnić niezbędne braki białkowe.

Doskonałe kosmetyki do pielęgnacji twarzy znajdziesz TUTAJ >>>

Okazuje się jednak, że działanie od zewnątrz nie zawsze wystarcza. Rzeczywiście pierwsze użycia kremów mogą pozostawiać po sobie ślad, który nas zadowala, jednak zwykle są to efekty tymczasowe. Czasami obietnice zawarte na opakowaniach mikstur to zwykła bujda. Niestety białka kolagenu zawarte w kosmetykach są zbyt duże, by udało się im przeniknąć do głębszych warstw skóry. Co więc możemy zrobić? Zwrócić uwagę na odpowiedni skład specyfików, które na siebie nakładamy.

Odpowiedni kosmetyk oprócz kolagenu powinien zawierać inne składniki o działaniu antystarzeniowym. Będzie to np. kwas hialuronowy, ekstrakty z alg, naturalne oleje, np. olej ze słodkich migdałów, dalej masło shea i ekstrakty roślinne.

Więcej o: