Najczęstsze przyczyny trądziku, o których nie miałaś pojęcia. Jak wyleczyć cerę?

Trądzik to zmora kobiet w każdym wieku. Przyczyniają się do niego: dieta, geny oraz pielęgnacja. Czasami przez codzienne, odruchowe czynności możemy nieświadomie wyrządzić szkodę naszej skórze. Jakie są najczęstsze przyczyny trądziku?

Pragniesz zadbać o cerę, a skończyły Ci się pomysły na walkę z trądzikiem? Być może popełniasz te powszechne błędy. Przy odżywianiu skóry i kupowaniu nowych produktów, najpierw należy wyeliminować przyczynę problemu. 

Zobacz wideo Problemy skórne z powodu noszenia maseczki. Jak ich uniknąć? [#HomeBeauty]

Najczęstsze przyczyny trądziku, o których nie wiedziałaś

  • Brak kremu nawilżającego - sucha skóra sprzyja pojawianiu się zaczerwienień. Pamiętaj o zabezpieczeniu skóry przed utratą nawilżenia rano i wieczorem. Na dzień sięgaj po mgiełkę nawilżającą z kwasem hialuronowym, a następnie nałóż krem nawilżający. Pamiętaj o filtrze ochronnym, który najlepiej jest stosować cały rok. Zabezpieczy Twoją skórą przed zaczerwienieniem i zmarszczkami.
  • Za częsty peeling - peelingowanie to krok bardzo potrzebny, ale nie należy z nim przesadzać. Jeśli peelingujesz cerę więcej niż dwa razy w tygodniu, możesz narazić ją na podrażnienia. Skóra nadmiernie złuszczona przyczynia się do występowania stanów zapalnych w podwojonej ilości. Mechanizmy ochronne naskórka są zbyt słabe, aby wygrać walkę z nadchodzącym trądzikiem. Warto przy doborze peelingu zastanowić się nad typem skóry. Cera wrażliwa dobrze reaguje z peelingiem enzymatycznym, a mieszana z gruboziarnistym.
  • Ćwiczenie w makijażu - coraz więcej kobiet uprawia sport, co jest bardzo dobrą zmianą dla zdrowia. Niestety wiele z nas wychodzi na siłownię, poranny bieg lub na matę w makijażu. Przy treningu cardio pojawia się najwięcej potu, który to w kontakcie z fluidem i innymi kosmetykami może powodować trądzik. Dlaczego tak jest? Pory podczas wysiłku rozszerzają się, co ułatwia powstawanie zaskórników i innych nieprzyjemnych zmian. Będąc posiadaczką problematycznej cery, jeszcze bardziej pogorszysz stan swojej skóry ćwicząc w makijażu.

Jakie codzienne nawyki poprawią wygląd Twojej skóry?

  • Myj dokładnie twarz rano i wieczorem - nie trzeba mieć w kosmetyczce dziesięciu produktów, aby wyglądać zdrowo. Podstawą pielęgnacji jest płyn do demakijażu i krem nawilżający. Wiele kosmetyków może uczulać, dlatego warto postawić na produkty pochodzenia naturalnego.
  • Odżywiaj się zdrowo - owoce i warzywa to podstawa, ale nie zapominaj o białku, dzięki któremu skóra jest jędrna i promienna. Możesz dostarczyć go w postaci ryb, mięsa czerwonego lub roślin strączkowych. Warto wzbogacić dietę o suplementy bogate w witaminy A, E i C.
  • Ćwicz intensywnie - nie tylko dla sylwetki, ale i poprawy stanu skóry. Podczas wydzielania potu Twoja skóra intensywnie oczyszcza się. Zobaczysz, że niedoskonałości znikną szybciej. Spróbuj wzbogacić swoją aktywność fizyczną o elementy treningu cardio.
Więcej o: