Maseczka ze spiruliny na twarz to hit. Jak ją zrobić? Mamy prosty przepis

Domowe kosmetyki cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Doskonałym składnikiem, który możemy wykorzystać, jest spirulina. Podpowiadamy jak przygotować świetną maseczkę na twarz ze spiruliny.

Spirulina to zielone algi morskie z gatunku sinic, które zawierają szereg witamin (między innymi A, C, D, E, K) oraz minerałów. Spirulina w ostatnim czasie jest składnikiem produktów kosmetyków. Okazuje się, że z jej cennych właściwości możemy skorzystać także przygotowując domową maseczkę.

Zobacz wideo Naturalna maseczka ze składników, które masz w domu:

Maseczka ze spiruliny na twarz to hit. Jakie daje efekty?

Spirulina, podobnie jak wiele alg morskich, wykazuje działanie oczyszczające. Sprawdzi się więc w przypadku walki z wypryskami i trądzikiem. Poza tym doskonale oczyszcza pory, wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia. 

Maseczka ze spiruliny na twarz to hit. Jak ją zrobić? Mamy prosty przepis

Spriulina może być głównym składnikiem maseczki lub stanowić tylko dodatek. Jeden z najpopularniejszych przepisów zakłada wykorzystanie także kilku innych produktów. Do przygotowania takiej domowej maseczki będą ci potrzebne tylko cztery składniki. Przygotuj:

  • spirulinę w proszku (1 łyżeczka);
  • miód (1/2 łyżeczki);
  • cytrynę (kilka kropli);
  • jogurt naturalny (2 łyżeczki).

Sposób przygotowania: wymieszaj ze sobą dokładnie wszystkie wymienione składniki i nałóż maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy. Co ciekawe, maseczka łączy ze sobą oczyszczające działanie spiruliny wraz z nawilżeniem, jakie zapewnia jogurt i miód. Dodatkowo cytryna wzmacnia działanie wszystkich składników. 

Maseczka ze spiruliny na twarz to hit. Jak stosować?

Maseczkę spirulinową trzymaj na twarzy 10-15 minut. Na koniec zmyj ją letnią wodą i wykonaj kolejne kroki pielęgnacji. Dla uzyskania jak najlepszych efektów radzimy, by nakładać kosmetyk na twarz dwa razy w tygodniu. 

Warto wspomnieć, że maseczka ze spiruliny będzie działać tylko wtedy, gdy do jej przygotowania skorzystamy z odpowiedniego rodzaju alg. Wybieraj więc najczystszą spirulinę, która jest pozbawiona wszelkich chemicznych dodatków. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: