Krem pod oczy może zdziałać cuda. Wiele osób popełnia błąd, przez który kosmetyk nie działa

Jak używać poprawnie kremów pod oczy? Wiele osób popełnia błędy, przez które nie uzyskują oczekiwanych efektów. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać w trakcie pielęgnacji, aby kosmetyk zadziałał jak najlepiej.

Skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych partiach twarzy, dlatego potrzebuje szczególnej pielęgnacji. To w tych rejonach naszej twarzy najwcześniej występują zmarszczki, również mimiczne. Możemy jednak temu zapobiegać. Podstawową rolę odgrywa dobry krem pod oczy. Jak używać poprawnie tego typu produktów? Mamy kilka przydatnych wskazówek, które warto wykorzystać w czasie codziennej pielęgnacji twarzy.

Zobacz wideo Serum idelane - jakie wybrać?

Pielęgnacja skóry wokół oczu - błąd, przez który kosmetyk nie działa

Jeden z najczęściej popełnianych błędów to aplikacja zbyt dużej ilości kosmetyku. Musimy pamiętać, że w tym przypadku mniej znaczy więcej. Na każdą ze stron wystarczy niewielka porcja produktu wielkości ziarenka ryżu. Z kolei zbyt duża ilość może powodować obrzęk i podrażnienie.

Pielęgnacja skóry wokół oczu - o tym musisz pamiętać

Mogłoby się wydawać, że nałożenie takiego produktu to banalnie prosta czynność. Wiele osób popełnia jednak błędy, przez które kosmetyk nie działa dobrze. O czym więc warto pamiętać? Oto kilka przydatnych wskazówek.

  • Nie aplikuj produktu zbyt blisko linii rzęs lub w wewnętrznych kącikach oka. Gdy popełnisz taki błąd, kosmetyk może przedostać się do oczu i wywołać zaczerwienieni i łzawienie.
  • Kosmetyku nie rozcieraj na skórze. Pamiętaj o tym, że najlepiej będzie, gdy bardzo delikatnie go wklepiesz.
  • W czasie aplikacji kremu poruszaj się od zewnętrznych kąciku oczu i kieruj się ku kącikom środkowym.
  • Kosmetyk nakładaj serdecznymi palcami, które mają najmniejszą siłę nacisku.

Pielęgnacja skóry wokół oczu - serum

Krem pod oczy nakładaj każdego dnia rano i wieczorem. Pielęgnację tej delikatnej okolicy możesz wzbogacić także o serum. W ostatnim czasie marki kosmetyczne coraz częściej mają w swojej ofercie tego typu produkty. Pamiętaj o tym, by serum nakładać na czystą skórę, mniej więcej pół minuty przed aplikacją kremu. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: