Kobiety uwielbiają ten zabieg. Poprawia wygląd skóry już po 3-4 dniach

W czasie wykonywania tego domowego zabiegu między innymi pobudzasz krążenie, wygładzasz i ujędrniasz skórę. Musisz jednak pamiętać o regularności. O czym jeszcze warto wiedzieć? Oto nasz mini poradnik.
Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho - o czym pamiętać?

Szczotkowanie ciała to domowy zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Jak go wykonywać i jakich efektów możesz się spodziewać? Jakie są przeciwwskazania? Podpowiadamy.

Kobiety uwielbiają ten zabieg. Poprawia wygląd skóry już po 3-4 dniach

Zabieg szczotkowania możesz wykonywać na sucho lub mokro. To już zależy od indywidualnych preferencji. W czasie szczotkowania:

  • pobudzasz krążenie;
  • wygładzasz skórą;
  • ujędrniasz skórę.

Poza tym szczotkowanie ciała to zabieg zalecany osobom, które mają problem z wrastającymi włoskami. W takich przypadkach warto także włączyć do codziennej pielęgnacji balsamów o wysokiej zawartości mocznika. Zawarty w balsamach lub kremach mocznik doskonale zmiękcza i nawilża skórę. Przesuszona skóra to idealne warunki dla wrastania włosków. Dlatego też jej nawilżanie jest bardzo ważnym elementem walki z tym problemem.

Szczotkowanie ciała - o czym musisz pamiętać?

Co zrobić, aby zabieg był skuteczny? Pierwsza podstawowa zasada, o której musisz pamiętać, to regularność. Szczotkowanie wykonuj codziennie przez kilka minut. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć po mniej 4-5 dniach. Pamiętaj o tym, by na samym początku robić to delikatnie. Z każdym kolejnym dniem możesz zwiększać intensywność. Poza tym:

  • Szczotka powinna być ustawiona pod kątem prostym w stosunku do skóry;
  • pamiętaj także o zasadzie ruchu od dołu ku górze (w kierunku serca);
  • Zaczynaj od stóp, a kończ na dekolcie;
  • wyjątek to brzuch: w tym miejscu rób okrężne ruchy zgodne z ruchem wskazówek zegara.
 

Szczotki do wykonywania masażu ciała znajdziesz obecnie w większości drogerii internetowych i stacjonarnych. Aby masaż był jak najbardziej efektywny, zwróć uwagę na pochodzenie materiałów, z których wykonano szczotkę. Najlepiej sprawdzą się te z naturalnego włosia.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: