Jak zagęścić brwi? Dzięki tym domowym sposobom będą rosły jak szalone

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Często przez nieumiejętną regulację, tracą one swój dobry wygląd. Jak w takich przypadkach możemy zapuścić brwi? Oto kilka domowych sposobów, które warto poznać.

Często możemy spotkać się z opinią, że brwi są ramą twarzy. Nie dziwi więc fakt, że zależy nam na ich dobrym wyglądzie. Poznaj świetne domowe sposoby, dzięki którym brwi staną się gęstsze i będą szybciej rosły.

Zobacz wideo Jak podkreślić brwi? Proste sposoby

Jak zagęścić brwi? Mleko na brwi

Okazuje się, że w pielęgnacji brwi możesz wykorzystać... mleko. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu rosną szybciej. Jak je stosować? To banalnie proste! Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą. Co istotne, bardzo ważna jest regularność i cierpliwość. Zabieg należy wykonywać każdego dnia przed pójście spać (najlepiej po zmyciu makijażu). Pierwsze efekt takiej domowej kuracji na brwi powinny być po mniej więcej 1-2 tygodniach.

Jak zagęścić brwi? Sok z cebuli

W pielęgnacji brwi możesz wykorzystać także sok z cebuli. Jak go przygotować? Oto prosta receptura krok po kroku.

  • Przekrój cebulę na pół;
  • za pomocą wyciskarki lub blendera wyciśnij z niej sok;
  • następnie nanieś sok na brwi.

Starannie masuj je przez mniej więcej pięć minut. Pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach. Jednak dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc.

Jak zagęścić brwi? Olej rycynowy

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć jednej z najpopularniejszych metod. Olej rycynowy oraz jego pochodne są wykorzystywane między innymi w produkcji mydeł, farb, wosków, farmaceutyków i perfum. Od lat z powodzeniem produkt ten stosowany jest w domowej pielęgnacji. Jest to chyba jeden z najlepszych domowych preparatów na wzmocnienie i szybszy porost brwi. Olej aplikuj codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi. W tym celu możesz na przykład posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne mniej więcej po dwóch tygodniach takiej kuracji.

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: