Jak wyregulować brwi w domowym zaciszu?

Jak wyregulować brwi pomiędzy wizytami u kosmetyczki lub całkowicie samodzielnie? Marzą ci się idealne łuki? Sprawdź proste sztuczki, które sprawią, że brwi będą idealne, jak po wizycie w profesjonalnym salonie urody.

Regulacja brwi - efekty

Regulacja brwi sprawia, że oko optycznie się powiększa, a niesymetryczne łuki zyskują idealną linię. Aktualnie modne są szerokie, krzaczaste łuki, ale jeszcze kilka lat temu była to raczej szeroka, geometryczna linia z dużym naciskiem na szczegóły. Z kolei w latach 90. modne były cienkie kreski. Zastanawiasz się jak regulować brwi, aby nie wyszły z mody i jak wyregulować brwi domowymi sposobami? Sprawdź nasz mini poradnik w kategorii idealne łuki.

Piękne brwi jak po wizycie u kosmetyczki? Pamiętaj o tych dwóch krokach Piękne brwi jak po wizycie u kosmetyczki? Pamiętaj o tych dwóch prostych krokach

Jak regulować brwi - mniej znaczy więcej 

Jak regulować brwi? Zanim przejdziemy do regulacji brwi, warto poznać kilka podstawowych zasad, które pomogą uniknąć nieodwracalnych błędów. 

Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Jak wyregulować brwi domowymi sposobami?

  • Brwi regulujemy tylko w dolnej części, w górnych partiach włoski należy zostawić nienaruszone, ewentualnie modelujemy początek łuków. Oczywiście można przy pomocy wosku oczyścić całą tę strefę, ale należy pamiętać, że ta metoda wymaga powtarzalności. Nie wszyscy mają środki i czas na regularne wizyty w salonie. Dlatego jeśli regulujemy brwi samodzielnie w domu, należy skupić się raczej na dolnych partiach. 
  • Przed przystąpieniem do zabiegu, warto sprawdzić, czy mamy odpowiednią pęsetę. Idealna to taka, której końcówki są mocno ścięte po skosie. 
  • Nie bez znaczenia jest też lusterko z opcją szkła powiększającego oraz dobre oświetlenie. Im jaśniej, tym lepiej, przy typowym świetle pokojowym możemy wiele włosków ominąć i efekt będzie niechlujny. 
  • Oprócz regulacji brwi we własnym zakresie coraz więcej osób stosuje też hennę, którą warto wykonać przed regulacją. Ciemne plamy wokół brwi można łatwo wyeliminować, smarując newralgiczne miejsca kremem do twarzy lub olejkiem. 

Wiemy już jak regulować brwi, czas przejść do konkretów. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak dobrać rysunek brwi do kształtu twarzy. 

Jak zagęścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski rosną jak szalone Jak zagęścić brwi? Dzięki tym domowym sposobom będą rosły jak szalone

Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy - wzór z natury 

Tak naprawdę im większa ingerencja w naturalny rysunek brwi, tym gorzej. Jakiś czas temu kobiety poddały się kontrowersyjnej modzie na brwi w stylu Myszki Miki. Rysunek był zbyt geometryczny, ostre linie sprawiały, że górna część twarzy wyglądała na sztuczną. Nasz naturalny kształt ma już idealną linię, wystarczy ją podkreślić. Z pewnością wielu osobom to nie wystarczy, dlatego poniżej prezentujemy mini poradnik z zasadami, które warto wprowadzić w życie. Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy?

  • Okrągłą twarz wyszczuplą brwi lekko uniesione ku górze w środkowej części. Tak zwane kocie. 
  • Twarz kwadratowa to mocno zarysowana szczęka, którą złagodzą brwi lekko uniesione ku górze na koniuszkach. 
  • Owalna twarz nabierze charakteru, gdy brwi zamiast łagodnej linii będą miały nieco ostrzejszy rysunek z mocnym akcentem na środek. 
  • Podłużną twarz skrócą proste poziome linie. 
  • W przypadku twarzy o kształcie serca dobry będzie każdy rysunek, im łagodniejszy, tym lepiej. 

Jak wyregulować brwi? Zdjęcie ilustracyjneJak wyregulować brwi? Zdjęcie ilustracyjne Isaeka11/shutterstock

Zobacz też: Brwi jak po wizycie u kosmetyczki? Świetny i banalnie prosty domowy sposób

Więcej o: