Rzęsy 1 do 1 - czy wiesz, jaki będzie efekt?

Rzęsy 1 do 1 to popularna metoda stylizacji, która daje naturalny rezultat. Szukasz optymalnego pomysłu na ładne oko? Sprawdź, dlaczego warto wybrać opcję 1:1 i jakie są alternatywy.

Rzęsy 1:1 skuteczny patent na makijaż

Długie i gęsty rzęsy potrafią w kilka chwil odmienić wizerunek. To skuteczny patent na makijaż bez grama kosmetyków, dlatego pomimo wysokiej ceny i konieczności częstych poprawek sztuczne rzęsy to codzienność wielu kobiet. Chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie? A może szukasz praktycznego rozwiązania na specjalną okazję: ślub, wakacje, romantyczna randka? Każda okazja jest dobra, aby zrobić coś tylko dla siebie. Sprawdź jaki efekt dają rzęsy 1:1 i zdecyduj, czy będzie to rozwiązanie idealne właśnie dla Ciebie. 

Metody przedłużania rzęs - plusy i minusy poszczególnych rozwiązań 

Metody przedłużania rzęs to morze możliwości. Rzęsy można przedłużyć w salonie lub dokleić pasek sztucznych rzęs w domowym zaciszu. Bardzo popularne są też rzęsy magnetyczne w formie połączonych bloczków lub pisaka. Poniżej znajdziesz za i przeciw poszczególnych metod.   

  1. Profesjonalne rzęsy (np. metoda 1:1)  zapewni najlepszy efekt. Rzęsy prezentują się bardzo naturalnie i spektakularnie otwierają oko. Dużym minusem jest wysoka cena takiego zabiegu- przedłużanie rzęs to wydatek ponad 200 zł oraz konieczność uzupełnienia braków co mniej więcej dwa tygodnie. Ale niektórzy ''chodzą na rzęsy'' po prostu raz na dwa miesiące i to im się sprawdza. Regularne przedłużanie może też zniszczyć nasze naturalne kosmyki, po kilku latach przedłużania rzęsy staną się rzadsze i łamliwe. 
  2. Rzęsy na pasku oznaczają kłopotliwą aplikację i efekt daleki od naturalnego. Co więcej, w ciągu dnia pasek najczęściej przestaje idealnie przylegać do powieki i w efekcie otrzymujemy efekt podwójnej rzęsy, a przecież nie o to tu chodzi. 
  3. Rzęsy magnetyczne pozwalają na aplikację bez kleju, co jest oczywistym plusem. Z drugiej strony wiele osób narzeka na uczucie ciężkości i podczas noszenia dostrzega magnesy. 

Zobacz też: Olejek rycynowy - właściwości i zastosowanie

Zobacz wideo Piękne rzęsy bez doklejania sztucznych. Kilka trików

Rzęsy 1:1: efekt. Czego można oczekiwać? 

Wiemy już, że najładniejszy efekt można uzyskać w salonie pod okiem profesjonalnej stylistki rzęs. Spośród wielu metod klejenia pojedynczych rzęs bardzo dużą popularnością cieszy się metoda 1:1. Metoda polega na doklejeniu do naturalnej rzęsy, rzęsy syntetycznej lub kaszmirowej. W efekcie: 

  • oko staje się większe 
  • rzęsy stają się gęste i dłuższe 
  • spojrzenie zyskuje aurę tajemniczości 
  • makijaż nie jest potrzebny

Rzęsy metoda 1 do 1 to idealne rozwiązanie na co dzień, na wielkie wyjście wiele kobiet decyduje się na znacznie bardziej sceniczny wizerunek w postaci rzęsy 1:3, które widać z daleka. Oko staje się cięższe, ale też bardzo zalotne i ultra kobiece. 

Rzęsy metoda 1 do 1- ile to kosztuje? 

Cena zabiegu zależy od salonu, generalnie cena przedłużenia rzęs właśnie tą metodą waha się w granicach od 180 do 250 zł. 

Przedłużanie rzęs: cena- ile zapłacimy za rzęsy z drogerii? 

  • Koszt rzęs na pasku to około 20 zł, ale należy doliczyć też klej. Dobra tubka to wydatek rzędu około 30 zł, czyli razem około 50 zł. Warto dodać, że jest to raczej jednorazowa przygoda.
  • Za rzęsy magnetyczne, które można założyć kilka razy, trzeba zapłacić około 30 zł.
  • Kępki do samodzielnego klejenia można kupić od 20 zł, ale większość opakowania i tak pójdzie do kosza, najdłuższe kępki bardzo trudno się przykleja i mało, kto z nich korzysta. Co więcej, do kępek także należy doliczyć cenę kleju, czyli plus 30 zł. 

Rzęsy 1 do 1, a może lifting? 

To rodzaj trwałej na rzęsy, którą łączy się z malowaniem henną. Koszt zabiegu to około 200 zł, a efekt utrzymuje się około 2 miesięcy. 

Zobacz też: Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu? Podstawy pielęgnacji, które musisz znać

Więcej o: