Odkurzacz do wągrów. Sprawdź, jak działa i jakich można oczekiwać efektów

Odkurzacz do wągrów to kosmetyczne odkrycie kilku ostatnich lat. Zastanawiasz się, czy to urządzenie jest skuteczne? Sprawdź z nami najważniejsze cechy tego produktu i poznaj opinie użytkowników.

Zdrowa i zadbana cera to podstawa dobrego wyglądu. Wiele osób zapomina o odpowiedniej pielęgnacji i zamiast dokładnie oczyścić skórę, przy pojawieniu się nieestetycznych wągrów tuszuje je kolejną warstwą makijażu. To sprawia, że problem staje się jeszcze większy i koła się zamyka. Regularne wizyty u kosmetyczki z różnych przyczyn nie zawsze są możliwie, co możemy zrobić w domowym zaciszu i czy odkurzacz próżniowy do zaskórników to dobry wybór? 

Odkurzacz próżniowy do zaskórników- jak działa? 

Nadmiar sebum bez regularnego oczyszczania prowadzi do powstawania zaskórników. Czarne kropki na skórze twarzy gromadzą się najczęściej w okolicy nosa czoła oraz brody w strefie ''T''. Z czasem zaskórniki rogowacieją i gdy usuniemy je zbyt późno, w tym miejscu pory stają się szerokie, a skóra niejednorodna. Odkurzacz do porów powstał w celu wysysania zaskórników dzięki zastosowaniu próżni. Treść porów ma zgromadzić się w małym zbiorniczku, oprócz treści porów to urządzenie pomaga też pozbyć się martwego naskórka. Wiemy już, jak działa odkurzacz do twarzy, ale czy jest skuteczny? Najlepszą ocenę każdego urządzenia mogą wystawić użytkownicy. 

Zobacz wideo Problemy skórne z powodu noszenia maseczki. Jak ich uniknąć? [#HomeBeauty]

Odkurzacz do wągrów: opinie. Co mówi internet? 

W internecie, w szczególności na forach o tematyce kosmetycznej, można znaleźć dużo opinii na temat odkurzacza do wągrów, są one zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeśli chodzi o pozytywy, to często wymienia się niską cenę i dostępność urządzenia. Z kolei liczna część użytkowników narzeka na małą skuteczność odkurzacza do zaskórników oraz na to, że przy złym użytkowaniu mogą powstać zaczerwienienia, a nawet małe siniaki.

Zobacz też: Maseczka z sody - na co pomoże? Przepis na maseczkę z sody z cytryną, miodem lub olejem kokosowym

Odkurzacz do twarzy - plusy i minusy 

Jak każde urządzenie kosmetyczne odkurzacz do twarzy ma swoich zwolenników i przeciwników, ale w tym przypadku negatywnych głosów jest znacznie więcej. Użytkownicy zgłaszają problemy w przypadku cery naczynkowej oraz suchej, którą zbyt intensywna ingerencja może tylko dodatkowo podrażnić. Duża część głosów mówi także o tym, że to urządzenie w ich przypadku po prostu nie działa. Zamiast mechanicznej ingerencji wybierają kwasy na twarz u kosmetyczki oraz produkty na bazie retinolu. Manualne oczyszczanie porów postrzegane jest jako przeżytek, który prowadzi tylko do większych problemów. Niektórzy chwalą dość dokładne oczyszczenie okolicy nosa przez odkurzacz do wągrów, ale jednocześnie podkreślają, że lepszy efekt przynoszą tradycyjne plastry. Jest to także znacznie tańsze rozwiązanie niż odkurzacz do wągrów. 

Odkurzacz do porów - ile kosztuje? 

Ceny urządzenia wahają się w granicach od 50 do 150 zł. Odpowiedź na pytanie, czy warto kupić odkurzacz do porów, zależy od indywidualnych potrzeb. Zdecydowanie nie jest to rozwiązanie dla każdej strefy twarzy i do każdej cery. Przed zakupem warto porozmawiać na ten temat z dermatologiem, który doradzi najlepszą metodę postępowania. 

Zobacz też: Jak pozbyć się wągrów z twarzy? Sprawdzone porady i preparaty

Więcej o: