Opuchlizna pod oczami - poznaj jej przyczynę. Proste tricki sprawią, że lepiej zadbasz o okolicę oczu

Wstajesz o świcie i masz worki pod oczami? Przyczyną tego powszechnego problemu jest nie tylko wystarczająca ilość snu. Wiele kobiet wykonuje niepozorne czynności na co dzień, które wpływają na zdrowie i urodę w niekorzystny sposób. Jak zniwelować worki pod oczami? Wystarczy, że poznasz kilka tricków, by pozbyć się worków pod oczami!

Świeża i wypoczęta skóra pod oczami to synonim młodości, lecz już u nastolatek może pojawić się opuchlizna. U jednych kobiet jest ona spowodowana genetyką, u drugich zaś występuje jako następstwo złych nawyków. Co przyczynia się do opuchlizny pod oczami i jak sobie z nią radzić? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Zobacz wideo Makijaż po 40: Masz cienie pod oczami? Znamy prosty sposób na ich zakrycie

Opuchlizna pod oczami - tych rzeczy unikaj jak ognia

W jaki sposób możesz zadbać o swoją urodę? Są proste metody, by opuchlizna pod oczami zniknęła na dobre! Co szkodzi Twojej cerze?

  • Spożywanie na noc posiłków bogatych w sól - ta substancja zatrzymuje wodę w organizmie, wskutek czego okolica pod oczami staje się bardziej opuchnięta. Niestety jeśli chcesz cieszyć się gładką okolicą pod oczami, musisz odstawić słone przekąski, które często towarzyszą wieczornym seansom.
  • Jedzenie chwilę przed zaśnięciem - najlepiej byłoby, gdybyś spożywała kolację minimum dwie godziny przed położeniem się spać. Dzięki temu organizm ma czas na spokojne trawienie. Unikniesz także bólu brzucha w środku nocy. Organizm, który poświęca czas podczas spoczynku na ułożenie treści pokarmowej, rano jest po prostu przemęczony, czego objawem są między innymi opuchnięte oczy.
  • Zbyt małe picie wody - z tym nie należy się ograniczać. Minimum dwa litry dziennie to podstawa, ale nie spożywaj zbyt dużej ilości wody bezpośrednio przed snem. Dbaj o odpowiednie nawodnienie w ciągu całego dnia. 

Opuchlizna pod oczami - jak sobie z nią radzić?

Przy uporządkowaniu kwestii związanych z odżywianiem, kolejnym krokiem powinna być pielęgnacja. Wybieraj kremy, które są odżywcze i działają jak maski. Noc to odpowiednia pora na treściwe preparaty. Rano umyj dokładnie całą twarz zimną wodą, a zobaczysz, że oprócz orzeźwienia zyskasz na pięknym wyglądzie skóry pod oczami. Możesz na kilka sekund przyłożyć zimne łyżki na zamknięte powieki, a następnie pomasować okolice oczu kostkami lodu.

W pozbyciu się zmarszczek pomoże także jadeitowy roller, który śmiało można przechowywać w zamrażarce lub lodówce. Pomasuj sobie nim całą twarz. Drugim pomocnym narzędziem będzie płytka do masażu Gua Sha, która pomoże również wymodelować linię żuchwy.

Ostatnim krokiem będą płatki pod oczy, na przykład takie z dodatkiem kolagenu lub o działaniu rozświetlającym. Zaaplikuj je na skórę i trzymaj tyle, ile wskazuje producent. Po takiej kuracji nałóż delikatną warstwę kremu liftingującego. Zobaczysz, że opuchlizna pod oczami zniknie. Może się wydawać, że to dużo kroków, ale wbrew pozorom nie zajmują dużo czasu. Mycie twarzy to kilka sekund, masaż to natomiast parę ruchów, a podczas noszenia płatków pod oczy możesz napić się kawy, wyprasować strój do pracy lub wykonać szałową fryzurę.

 
Więcej o: