To najlepszy środek przeciwzmarszczkowy. Jak go stosować, by zadziałał?

W ostatnich latach coraz częściej przypomina się o tym, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Możemy spotkać się między innymi z opinią, że kremy z filtrem są najlepszymi środkami przeciwzmarszczkowymi. Jak należy je stosować, by działały? Oto trzy najważniejsze zasady aplikacji filtrów przeciwsłonecznych na twarz.

Ekspozycja na działanie promieni słonecznych przyspiesza procesy starzenia się skóry oraz przyczynia się do powstawania przebarwień. Dlatego też ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji. Fanką tego typu produktów jest między innymi Jennifer Lopez. Gwiazda twierdzi, że stosuje kremy z filtrem od ponad 20 lat i to między innymi tym kosmetykom zawdzięcza swój młody wygląd. - Mój lekarz dał mi świetny kosmetyk oczyszczający oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Zaznaczył także, że jeśli zacznę stosować to już teraz, będzie świetnie - wyznała.

Zobacz wideo Pielęgnacja pod makijaż - jak przygotować skórę?

Stosuj przez cały rok

Regularnie stosowane produkty z wysokim filtrem ochronnym nie tylko zapobiegają powstawaniu przebarwień, ale także spowalniają procesy starzenia skóry. Z tego powodu często nazywane są "najlepszymi kremami przeciwzmarszczkowymi". Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach ich aplikacji. Pierwsza z nich to stosowanie kremów z filtrem przez cały rok - niezależnie od pogody. Kilka lat temu dla wielu osób było to zaskakujące. Jednak w ostatnim czasie wiedza na ten temat jest coraz powszechniejsza.

Reaplikuj co kilka godzin

Krem z filtrem nie zapewni ochrony na cały dzień. Dlatego też należy reaplikować go co 3-4 godziny. Co jeśli nosisz makijaż? W takich przypadkach świetnie sprawdzą się produkty z SPF w sprayu.

Nakładaj odpowiednią ilość produktu

Pamiętaj także o odpowiedniej ilości kosmetyku. Zazwyczaj radzi się, by stosować się zasady "dwóch palców". Oznacza to, że taka porcja powinna pokryć twarz. Rano po oczyszczeniu i stonizowaniu twarzy nałóż serum lub krem. Następnie wyciśnij cienką strużkę produktu z filtrem na długości dwóch palców, a następnie aplikuj produkt na twarz. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: