Jak narysować idealną kreskę eyelinerem? Dzięki temu trikowi zrobisz ją precyzyjnie i bardzo szybko

Jak narysować idealną kreskę eyelinerem? Wiele z nas marzy o idealnej linii nad okiem. Jak ją zrobić? Jest na to bardzo prosty trik. Do jego wykonania potrzebujesz jednej rzeczy, którą z pewnością masz w domu, a jeśli nie, to kupisz ją za jakieś... 10 groszy. Dzięki temu trikowi nie będziesz musiała męczyć się z wykonaniem perfekcyjnej kreski.

Każda z nas marzy o perfekcyjnie wykonanym makijażu. Jednak do tego potrzebna jest naprawdę wprawiona ręka. Jeśli nie jesteś jeszcze mistrzynią w robieniu makijażu, to koniecznie poszukaj trików, które trochę ułatwią zadanie. My znaleźliśmy na Instagramie sposób, dzięki któremu zrobisz idealną kreskę eyelinerem. Jest mega prosty! 

Jak wykonać idealną kreskę eyelinerem? Kilka porad dla początkujących

Narysowanie idealnej kreski to dla wielu z nas zadanie niemal niewykonalne. Nie ma się jednak czym przejmować. Po pierwsze: trening czyni mistrza, po drugie: jest wiele sposobów na ułatwienie sobie tego zadania. Zanim jednak zajmiemy się makijażowymi trikami na wykonanie perfekcyjnej kreski, warto poznać dwie zasady, które ułatwią malowanie kreski. 

 

Nie zaczynaj malowania kreski od wewnętrznego kącika oka. Często zdarza się, że namalowana od wewnętrznego kącika oka kreska jest zbyt gruba, przez co oko wydaje się mniejsze. Lepiej zacznij malowanie od środka oka i kieruj się ku zewnętrznemu kącikowi. Wewnętrzny kącik wypełnij na końcu albo nie wypełniaj go wcale. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że makijaż nie przytłoczy oka. 

Maluj kreskę na otwartym oku. Na otwartym oku zdecydowanie łatwiej namalować równą kreskę pod odpowiednim kątem. Naciąganie zamkniętej powieki może sprawić, że kreska będzie wyglądała nienaturalnie, dlatego lepiej zrezygnować z tej metody. 

Jak wykonać idealną kreskę eyelinerem? Prosty trik z Instagrama, dzięki któremu wykonasz perfekcyjny makijaż

Triki z mediów społecznościowych podbijają serca kobiet. Trik, który znaleźliśmy, ułatwi ci narysowanie idealnej kreski eyelinerem. Co jest ci potrzebne? Wsuwka do włosów. Nie bądź zdziwiona. Dzięki temu "gadżetowi" szybko wykonasz makijaż oka. Pomaluj krawędzie odstających końcówek wsuwki eyelinerem, a następnie ostrożnie przyłóż je do powieki. Dzięki temu utworzysz kontur kreski. Teraz wystarczy wypełnić go eyelinerem i wyciągnąć linię delikatnie w kierunku wewnętrznego kącika oka. Z zamieszczonego niżej filmiku dowiesz się, jak to zrobić. 

 

Drugi patent to wykorzystanie wykałaczki. Pomaluj ją eyelinerem i odciśnij na powiece przy zewnętrznym kąciku oka dwa razy w taki sposób, aby utworzył się wąski trójkąt. Następnie wypełnij go eyelinerem i gotowe. 

 

Mamy nadzieję, że któryś z tych sposobów przypadnie ci do gustu i dzięki niemu już nigdy nie będziesz musiała martwić się o perfekcyjnie narysowaną kreskę. 

Zobacz wideo Jak uzyskać idealną kreskę na oku. Triki makijażystki
Więcej o: