Jak szybko zagęścić brwi? Oto prosty domowy sposób. Efekty już po tygodniu

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Jak osiągnąć ten efekt? Oto tania i domowa metoda, która od lat cieszy się ogromną popularnością i w wielu przypadkach przynosi rewelacyjne efekty. Podpowiadamy krok po kroku, jak zadbać o brwi w domowych warunkach.

Mówi się, że brwi są dla naszej twarzy jak rama dla obrazu. Warto więc postarać się o to, by prezentowały się znakomicie! Jak możesz o nie zadbać, by były gęste i wyraziste? Poznaj świetną domową metodę.

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi?

Jak szybko zagęścić brwi? Pomoże ten produkt

Olej rycynowy oraz jego pochodne są wykorzystywane między innymi w produkcji mydeł, farb, wosków, farmaceutyków i perfum. Od lat z powodzeniem produkt ten stosowany jest w domowej pielęgnacji. Jest to chyba jeden z najlepszych domowych preparatów na wzmocnienie i szybszy porost brwi. Olej ten jest gęstą, białą do jasnożółtej cieczą. To produkt roślinny, który jest otrzymywany z nasion rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Jego głównym składnikiem jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego. W jego składzie znajdują się również mniejsze ilości:

  • glicerydów kwasów oleinowego (7 proc.);
  • linolowego (3 proc.);
  • palmitynowego (2 proc.);
  • stearynowego (1 proc.). 

Jak szybko zagęścić brwi? Olej rycynowy w pielęgnacji brwi

Jak możesz wykorzystać olej rycynowy w pielęgnacji brwi? Podpowiadamy kroku po kroku. Olej aplikuj codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi. W tym celu możesz na przykład posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu.

Jak szybko zagęścić brwi? Popularne sposoby

Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne mniej więcej po 1-2 tygodniach takiej kuracji. Jeśli jednak olej rycynowy nie sprawdzi się w twoim przypadku, skorzystaj z innych metod. Oto kilka propozycji.

  • Możesz na przykład skorzystać z właściwości mleka. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu szybciej rosną. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.
  • Poza tym w czasie pielęgnacji twarzy nakładaj krem nawilżający nie tylko na skórę, lecz także na łuki brwiowe. Pomoże to w odżywieniu cebulek włosków. Dzięki temu brwi nie tylko będą wyglądać na mocniejsze i zdrowsze, lecz także szybciej urosną. 
  • Na rynku jest dostępnych obecnie wiele preparatów, których zadaniem jest przyśpieszenie wzrostu brwi i ich wzmocnienie. Jeśli domowe sposoby nie przyniosą oczekiwanych efektów, warto sprawdzić, jak sprawdzi się któryś z popularnych produktów. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: