Prosty, tani oraz skuteczny sposób na suche i popękane pięty. Wystarczy trik z sodą oczyszczoną

Suche i popękane pięty to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób. Jak temu zaradzić i sprawić, by stopy stały się idealnie gładkie? Mało kto o tym wie, ale niezwykle skuteczny może okazać się sposób z użyciem sody oczyszczonej. Sprawdź, na czym polega.
Zobacz wideo Zaskakujące zastosowania sody oczyszczonej, które musisz znać

Skóra na piętach jest znacznie grubsza niż w innych obszarach ciała i dlatego często dochodzi do jej nadmiernego rogowacenia, a w skrajnych przypadkach nawet bolesnego pękania. Choć przyczyn powstawania pęknięć na piętach może być wiele, to najpopularniejszą jest nieodpowiednia pielęgnacja, to źródeł tego problemu może być jednak więcej. Są to m.in. choroby tarczycy, schorzenia skóry (np. łuszczyca, egzema, AZS), cukrzyca czy zaburzenia krążenia. Jeśli mimo prawidłowej pielęgnacji problem nie znika, warto poszukać porady u specjalisty. 

Prosty, tani i skuteczny sposób na suche i popękane pięty. Wypróbuj sposobu z sodą oczyszczoną

Osoby mające problem z suchą, twardą i pękającą skórą na piętach, bardzo często chcą pozbyć się problemu nadmiernie ścierając naskórek pumeksem. Niestety to prowadzi tylko i wyłącznie do pogorszenia problemu. Świetnym sposobem na zmiękczenie skóry na stopach jest natomiast moczenie stóp w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. To sposób, który stosowany jest od lat przez nasze babcie. Ten niepozorny proszek, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni, skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek. Kąpiel stóp w wodzie z sodą oczyszczoną krok po kroku:

  1. Do miski wlej ciepłą wodę.
  2. Wsyp dwie łyżki sody oczyszczonej.
  3. Dokładnie wymieszaj.
  4. Włóż stopy do miski i mocz je w miksturze przez około 15 minut.
  5. Na koniec delikatnie zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt i nałóż solidną warstwę kremu nawilżającego.

Ponadto taka kąpiel stóp z dodatkiem sody to sposób, który wspomaga leczenie grzybicy. Soda oczyszczona ma również działanie bakteriobójcze i likwiduje problem brzydkiego zapachu stóp. Stosowany regularnie może także pomóc w przypadku nadmiernej potliwości. 

Więcej o: