Paznokcie 2021: ten efekt jest obecnie hitem na Instagramie. Poznaj Kocie oko

Zdobienie znane ze specjalnych okazji takich jak studniówki, bale sylwestrowe lub wesela wraca do łask. Ten efekt pięknie wygląda w każdym świetle i potrafi dodać pazura. Jak wygląda Kocie oko i które warianty tego zdobienia są najmodniejsze?

Szukasz nowych pomysłów na wyjątkowy manicure? Cat Eye Effect to trend, który wraca w wielkim stylu. Takie zdobienie doda Ci wyrazistości i ponadczasowości. Trend Kocie oko daje spektakularny efekt, który pięknie wygląda na każdym kształcie paznokcia. Jesteś ciekawa w jaki sposób uzyskać to niepowtarzalne zdobienie? Nie potrzeba do jego wykonania nadludzkich zdolności. 

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Paznokcie 2021: jak wygląda Kocie oko?

Świetlisty wzór i magnetyczna trójwymiarowość - za te cechy Kocie oko skradło serca wielu kobiet. W tym manicure można łączyć jasne oraz ciemne odcienie z połyskującym akcentem. Sekret tkwi w... magnesie! To dzięki przesuwaniu opiłków metalu na kształt oka u kota uzyskujemy spektakularny manicure. Za pomocą magnesu można stworzyć wiele zachwycających kombinacji. Z pewnością ten typ manicure pozwala na kreatywność. Można postawić na klasyczną kreskę lub delikatne fale, a nawet kropki. Zdobienie może być wykonane pod dowolnym kątem. Wbrew pozorom nie trzeba posiadać artystycznych umiejętności, aby wykonać Cat Eye Effect. Efektowne zdobienia w stylu Kocie oko są czasami wynikiem przypadkowego ruchu. Najpopularniejszymi kolorami używanymi do tego trendu są: czerń i złoto, brąz i biel, beż i srebro, zieleń i bordowy. Kombinacji jest mnóstwo i nie trzeba ograniczać się tylko i wyłącznie to wymienionych kompozycji. 

 

Paznokcie 2021: jak wykonać Kocie oko?

Do wykonania Cat Eye Effect potrzebujesz zestawu do hybryd. Na szczęście tego typu sprzęt jest teraz ogólnodostępny i bez problemu wykonasz piękny manicure w zaciszu domowym. Pamiętaj, aby przed zdobieniem paznokci zadbać o ich odżywienie. Wówczas manicure będzie trzymał się znacznie dłużej.

1. Przygotuj lakier z opiłkami metalu. 

2. Opiłuj paznokcie na ulubiony kształt za pomocą papierowego pilnika. Na końcu potraktuj płytkę specjalnym bloczkiem.

3. Nałóż bazę, która przedłuży trwałość całego manicure.

4. Pokryj płytkę specjalnym lakierem hybrydowym.

5. Użyj magnesu. Wykonaj pionowy ruch nakładający i postaraj się, aby magnes nie dotykał płytki. Przytrzymaj go nieruchomo nad paznokciem, a następnie podnieś go pionowym ruchem.

6. Utwardź całość w lampie.

7. Nałóż drugą warstwę lakieru i pracuj z magnesem w ten sposób, jak przy kroku piątym.

8. Całość ponownie umieść w lampie i nałóż top, który zabezpieczy całą pracę i doda mocniejszego blasku.

Efekt Kociego oka można stopniować, dlatego nie obawiaj się zbyt mocnego manicure od razu. Wbrew pozorom to zdobienie może wyglądać bardzo minimalistycznie i tajemniczo. Wszystko zależy od Twoich preferencji. 

Więcej o: