Laminowanie brwi to jeden z najpopularniejszych zabiegów urodowych. Jakie daje efekty? Ile kosztuje?

Laminowanie brwi jest teraz jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Kobiety coraz częściej decydują się na właśnie tę formę dbania o swoje brwi. Na czym polega laminowanie brwi? Ile kosztuje zabieg? Czy można laminować brwi w domu? Odpowiadamy.

Gęste i wyraziste brwi to najmodniejszy trend tego sezonu. Większość kobiet już dawno zapomniała o mocno wyskubanych łukach brwiowych i teraz stawia na naturalność. Każda z nas chciałaby móc pochwalić się pięknymi brwiami, dlatego wciąż szukamy sposobów na ich zagęszczenie lub ujarzmienie. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest teraz laminowanie brwi. Na czym polega ten zabieg? Jakie są jego zalety i wady? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. 

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi? Znamy kilka prostych sposobów

Laminacja brwi - co to jest? Jakie daje efekty? 

Laminowanie brwi to zabieg dla wszystkich pań, które chciałyby cieszyć się idealnymi i naturalnie wyglądającymi brwiami. Ten zabieg sprawi, że twoje brwi staną się naturalnie gęste, a przy okazji ujarzmione. Koniec z włoskami rosnącymi w wielu kierunkach i skrupulatnym, choć często bezskutecznym, wyczesywaniem brwi. Dzięki laminacji nie będziesz musiała co rano stylizować brwi. 

Na czym polega laminowanie brwi? 

Zabieg laminacji brwi polega na trwałej zmianie kształtu i kierunku wzrostu włosków. Składa się z trzech etapów. Pierwszy to przygotowanie brwi: dokładne oczyszczenie i nałożenie na włoski aktywatora z kwasem tioglikolowym, który w pierwszym etapie rozrywa wiązania dwusiarczkowe, a następnie tworzy nowe. Drugi etap to nałożenie na brwi kreatyny, która ma zadanie odbudować strukturę włosków. Ta naturalna substancja wyraźnie wzmacnia włoski, pogrubia je i nadaje połysk. Ostatni etap to nałożenie na łuki brwiowe substancji pielęgnujących np. olejku jojoba lub makadamia. 

Pierwszy to przygotowanie brwi: dokładnie się je oczyszcza, a następnie na włoski nakłada się aktywator z kwasem tioglikolowym, który powoduje rozchylanie się łusek. Ma on wpływ na budulec włosków, czyli mostki dwusiarczkowe - kwas najpierw je rozrywa, a następnie tworzy nowe. Drugim etapem jest powleczenie brwi keratyną, czyli naturalną substancją o działaniu pielęgnacyjnym. Odbudowuje strukturę włosków, wyraźnie je pogrubia, wzmacnia, a także nadaje im piękny połysk. Kolejnym krokiem jest nałożenie na łuki brwiowe innych substancji pielęgnujących, takich jak nawilżający olej jojoba lub makadamia. Te produkty poprawiają kondycję i elastyczność włosków. 

Laminowanie brwi - wady i zalety 

Nie da się zaprzeczyć, że zabieg ten pozytywnie wpływa na kondycję włosków - odbudowuje ich strukturę, wzmacnia je, pogrubia i pozwala zapanować nad kształtem łuków. Dzięki niemu możemy nadać swoim brwiom pożądany kształt. 

Wadą tego zabiegu jest fakt, że powinien być przeprowadzany przez profesjonalistę. Nieumiejętnie przeprowadzona laminacja brwi może przynieść odwrotny skutek: włoski będą zniszczone i łamliwe. Do tego kwas może mocno podrażnić oczy i skórę. 

Ile kosztuje laminacja brwi?

Oczywiście cena zależy od salonu kosmetycznego, ale zazwyczaj kwoty wahają się między 100 a 200 zł. Cały zabieg trwa około 45 minut, a efekt utrzymuje się około półtora miesiąca. 

Więcej o: