Lakier hybrydowy dla alergików - produkt do paznokci, który nie powoduje uczuleń?

Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością wśród kobiet na całym świecie. Można wykonać go w salonie kosmetycznym lub w domowym zaciszu, co również przynosi rewelacyjne rezultaty. Czy istnieją lakiery hybrydowe przeznaczone dla alergików?

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Niestety wiele alergiczek zniechęca się do popularnego manicure hybrydowego z obawy na niepożądane reakcje na paznokciach lub ciele. Sektor kosmetyczny proponuje nam coraz to nowsze produkty, które stanowią rozwiązania wielu codziennych problemów. Dziś pod lupą umieszczamy lakiery hybrydowe dla alergików. Czy faktycznie nie uczulają?

Zobacz wideo Czy można malować paznokcie w ciąży?

Lakier hybrydowy dla alergików - formuły 3free i 7free

Dobry lakier to klucz do sukcesu. Modny kolor i formuła, która nie uczula to podstawa przy wyborze produktu do manicure hybrydowego przez alergiczki. Swędzenie, odsunięcie się płytki od paznokcia i zaczerwienienie - to tylko niektóre z trudności, z jakimi mierzą się kobiety mające uczulenie na składy klasycznych lakierów hybrydowych. Przy skłonności do alergii należy szczególnie uważać na oluen, aldehyd mrówkowy oraz DBP. Jak rozpoznać produkt, który nie zawiera alergenów? Po obecności następujących napisów:

  • 3free - to formuła, która informuje o braku formaldehydu, toluenu i DBP. 
  • 7free - im większa cyfra przy słowie "free", tym bardziej bezpieczny produkt. Przy tej formule nie znajdziesz w składzie takich składników jak żywica formaldehydowy, kamfora, tozyloamid etylu oraz ksylenu.

Dobry lakier hybrydowy nie rozwiąże problemu z alergią, jeśli manicure nie będzie wykonywany w sterylnych warunkach. Dbaj o czystość urządzeń oraz technikę nakładania kosmetyku lub wycinania skórek. Każdy krok należy wykonać z dużą precyzją. 

Lakier hybrydowy dla alergików - zainspiruj się aktualnymi trendami

Wybrałaś już markę, która oferuje bezpieczne lakiery hybrydowe? Pora na modny manicure. Z ogromem inspiracji przychodzi Instagram. 

  • Kolorowy French - znudziła Ci się klasyka gatunku? Postaw na French manicure z barwnym akcentem. Kolorem bazowym może być nadal pudrowy róż, ale zamiast tradycyjnego, białego paska możesz wybrać niebieski, fioletowy lub czarny odcień. Dzięki temu Twoje dłonie będą wyglądały delikatnie i zarazem nowocześnie.
 
  • Ombre nails - kolejny trend również bazuje na dwóch odcieniach. Ombre nie musi mieć w sobie koloru białego, aby wyglądało estetycznie. Modne są obecnie zestawienia takie jak fiolet i czerń, dwa odcienie różu oraz łososiowy i błękitny. To dobra opcja dla kobiet, które nie potrafią się zdecydować pomiędzy dwoma kolorami.
 
  • Kocie oko - ten efekt wraca w wielkim stylu. Znany z balów karnawałowych, wesel i studniówek przenosi się na miejskie ulice. Spektakularny efekt zawdzięcza się magnesowi, który precyzyjnie przesuwa drobinki na kształt linii. 
 
Więcej o: