Makijaż na komunię - postaw na naturalność i rozświetlenie. Taki look odmładza

Sezon komunijny nadal trwa i w związku z tym wiele kobiet zastanawia się nad typem makijażu. Mocne oko i mat czy może subtelne cienie i błysk? Tego dnia warto postawić na delikatniejszy wariant. Dowiedz się, jakie trendy królują podczas tego typu uroczystości.

Komunia święta to szczególny dzień w życiu dziecka i rodziców. Warto z tej okazji zadbać przede wszystkim o swoje serce, a następnie o strój oraz akcesoria. Jeśli jesteś mamą, która przygotowuje swoje dziecko do tego sakramentu lub po prostu zostałaś zaproszona na tę uroczystość, nie zapomnij o estetycznym wyglądzie. Jak wykonać makijaż na komunię?

Zobacz wideo Rozświetlający wiosenny makijaż krok po kroku

Makijaż na komunię - subtelny błysk będzie strzałem w dziesiątkę

Najbardziej stosownym i bezpiecznym wydaniem na komunię będzie makijaż rozświetlający. O jakich krokach powinnaś pamiętać, przygotowując się do takiego looku?

1. Krem nawilżający - przy obecnej pogodzie warto postawić na krem z filtrem. Nawilży Twoją cerę, zabezpieczy przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz nada naturalnego blasku. Pozwól temu kosmetykowi wchłonąć się w skórę, a ewentualny nadmiar usuń chusteczką.

2. Baza rozświetlająca - promienny blask to synonim młodości. Możesz sięgnąć po ten kosmetyk niezależnie od wieku. Zaaplikuj go na boki czoła, skronie, grzbiet nosa, kości jarzmowe, łuk kupidyna, brodę oraz pod łukami brwiowymi. Twoja twarz stanie się trójwymiarowa.

3. Podkład nawilżający - nie pozostawi nieprzyjemnych niespodzianek takich jak suche skórki czy podkreślone zmarszczki. Nałóż ten produkt za pomocą zwilżonej gąbeczki.

4. Kremowe konturowanie przynosi najbardziej naturalne efekty. Przy wyborze różu w kremie kieruj się ilością drobinek - im więcej, tym lepiej!

5. Może wydawać się, że taka ilość błysku będzie wyglądała nieestetycznie. W celu złagodzenia działania produktów rozświetlających, sięgnij po puder sypki matujący. Może być bambusowy lub ryżowy. Nałóż go na boki nosa, środek brody oraz czoła. Resztę twarzy pozostaw bez pudrowej warstwy. 

6. Najbardziej intensywny błysk daje rozświetlacz w kremie. Nie żałuj tego kosmetyku - rozświetl te same miejsca, na które nałożyłaś bazę z drobinkami. 

7. Kąciki oczu i miejsce pod brwiami zaznacz prasowanym rozświetlaczem. Jeśli chodzi o powieki, możesz pokryć je jednolitym, matowym cieniem i delikatną kreską, wykonaną za pomocą eyelinera z brokatem. 

Makijaż na komunię - co proponują makijażystki?

Makijaż komunijny to przede wszystkim zadbana skóra i błysk, który działa odmładzająco. Na Instagramie Kingi Szewczyk znajdziesz propozycję ślubną, która nada się idealnie na komunię. Makijażystka postawiła na rozświetlenie, róż i brzoskwinię, która króluje na ustach oraz policzkach. Delikatny makijaż oczu dopełniły sztuczne rzęsy. Całość prezentuje się zjawiskowo. Przy odkrytych obojczykach i ramionach warto pamiętać o dodatkowej warstwie rozświetlacza, który wyeksponuje te części ciała. W tym celu sięgnij po samoopalacz z drobinkami lub płynny rozświetlacz. 

 
Więcej o: