Te trzy powszechne błędy skutkują wypryskami i suchą skórą. Tego powinnaś unikać!

Szukasz preparatów, które poprawią stan Twojej cery? Zanim dokonasz ich zakupu, sprawdź czy nie popełniasz tych powszechnych błędów. Być może ich eliminacja odmieni stan cery na dobre i sprawi, że nie bedziesz miała do czynienia z wypryskami.

Pielęgnacja twarzy to fundament pięknej cery. Oczyszczanie i nawilżanie powinno mieć miejsce przy każdym typie skóry. Te kroki mogą jednak zostać zakłócone trzema powszechnymi błędami, które popełnia większość kobiet. O jakie czynności chodzi?

Zobacz wideo Prosty sposób na zakrycie niedoskonałości cery. Pryszcze już nie będą problemem!

Trzy błędy pielęgnacyjne, przez które masz zanieczyszczoną cerę

  • Peeling - za rzadko lub za często. Przy pierwszym wariancie na skórze może być obecny nadmiar sebum, który przyczynia się do powstawania wykwitów. Przez to także twarz nadmiernie się świeci, a makijaż wygląda nieestetycznie po dwóch godzinach od nałożenia. Za częsty peeling z kolei powoduje, że skóra jest za bardzo odsłonięta, przez co pojawiają się zaczerwienienia, a nawet blizny. Co jest złotym środkiem w tym temacie? Stosowanie łagodnego peelingu raz w tygodniu. Nie więcej, nie mniej. Zobaczysz, że Twoja skóra będzie oczyszczona i rozświetlona. Odzyska w ten sposób równowagę.
  • Makijaż - za długo noszony i zostawiony na noc. To przestępstwo dla cery! Po całym dniu w makijażu należy zmyć go płynem, pianką bądź żelem i nałożyć warstwę kremu. Nawet po długiej imprezie postaraj się oczyścić skórę, gdyż spanie w makijażu mocno wysusza twarz. W ciągu nocy skóra ma okazję zregenerować się, czego nie może dokonać pod warstwą fluidu, pudru i bronzera. W kryzysowej sytuacji zmyj makijaż chusteczką do demakijażu i to wystarczy.
  • Dotykanie twarzy - podpieranie się, drapanie i wycieranie w ciągu dnia za pomocą dłoni jest stanowczo zabronione. Na rękach gromadzą się zarazki, które niekorzystnie wpływają na cerę. Jeśli chcesz dotknąć twarzy palcami, najpierw dokładnie je umyj.
  • Telefon - w ciągu dnia prowadzimy wiele rozmów. W tym czasie nie przykładajmy ekranu do policzka. Gromadzą się na nim bowiem bakterie, które powodują kłopotliwy trądzik, dlatego podczas odbierania telefonu, staraj się trzymać go przy uszach, ale nie przy twarzy.

Zanieczyszczona cera - jak jeszcze można poprawić jej stan?

Piękna, gładka twarz to efekt zbilansowanej diety, o której nie można zapominać. Dużo białka, owoców i warzyw to podstawa. Niedobory witamin i składników mineralnych możesz uzupełnić suplementacją. Poznaj produkty, które poprawią stan Twojej cery:

  • awokado - przyśpiesza regenerację naskórka, nawilża i chroni przed utratą wilgoci,
  • burak, czyli naturalny wypełniacz- chroni skórę przed starzeniem, trądzikiem i suchością, dlatego zaprzyjaźnij się z sokiem buraczanym,
  • granat aktywuje procesy regeneracyjne, ma w sobie dużo antyoksydantów i witamin, pomaga także przy przeziębieniach, zmianom nowotworowych i cukrzycy.
Więcej o: