Zaczerwienione policzki mogą pojawić się w różnych sytuacjach, na przykład wypieki po solidnej dawce sportu są oznaką włożonego w ćwiczenia wysiłku i nikt nie przykłada do nich większej uwagi. Ten rodzaj wypieków uznawany jest za oznakę zdrowia i dobrego samopoczucia. Problem pojawia się w momencie, gdy uczucie gorąca na twarzy pojawi się podczas poważnej rozmowy, na przykład na linii pracownik i pracodawca lub podczas innej ważnej dyskusji, podczas której za wszelką cenę chcemy ukryć nasze emocje, ale zdradzają nas właśnie wypieki. Płomienne policzki mogą być też oznaką choroby. Więcej na ten temat dowiesz się z dalszej części artykułu.
Odpowiedzi na to pytanie szukają przede wszystkim osoby, które mają tego typu problem, ale przyczyny wypieków na twarzy interesują też drugą stronę. Nagłe rumieńce u współrozmówcy mogą zbić z tropu każdego. Poniżej postaramy się znaleźć źródło takiego stanu rzeczy.
Zaczerwienie na twarzy najczęściej maluje nasze emocje:
Uczucie gorąca na twarzy pojawia się podczas silnego stresu i poczucia dyskomfortu, wtedy mamy do czynienia z podwyższeniem ciśnienia krwi, które ustępuje, gdy miną towarzyszące nam silne emocje.
Nie zawsze przyczyna jest błaha, czasami wypieki na twarzy są odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia. Kilka przykładów poniżej:
Czerwone policzki pojawiają się także u kobiet, które przechodzą okres przekwitania. Uderzenia gorąca bywają bardzo męczące, a oprócz zalewania się potem kobiety muszą radzić sobie z ognistym rumieńcem. Jak pozbyć się wypieków i zapomnieć o uczuciu gorąca na twarzy?
Jak pozbyć się wypieków na twarzy?
Odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się wypieków na twarzy, zależy od kontekstu, jeśli wypieki pojawiają się w wyniku stresu lub podczas uprawiania sportu można pomyśleć o metodach relaksacyjnych i na przykład kryjącym makijażu. Osoby, które na szybko chcą ukryć czerwone wykwity, mogą wspomóc się też samoopalaczem, który rozprowadzony równomiernie na całym ciele, nie tylko zapewni ładny wygląd, ale też pozwoli ukryć rumieńce na policzkach. Jednak w przypadku, gdy rumieńce utrzymują się dłuższy czas, chociaż wcześniej raczej ich nie było warto poszukać diagnozy tego stanu rzeczy. Takie podejście może nie tylko pomóc w leczeniu choroby, ale też przyczyni się do korekty kosmetycznej. Przy terapii hormonalnej, na przykład w okresie menopauzy dobrze dobrane leki pomogą ograniczyć uderzenia gorąca, co w konsekwencji pomoże pozbyć się kłopotliwych wypieków. A jak radzić sobie z reakcją otoczenia? Osoby, które od lat zmagają się z tym problemem i słyszą niewybredne komentarze, mogą po prostu przyznać, że taka jest ich natura i wypieki pojawiają się zawsze, gdy czują się niekomfortowo. To powinno skutecznie zamknąć usta komentatorom cudzej urody.