Nigdy nie zapominaj o tej części ciała w czasie pielęgnacji. To ona zdradza twój wiek

Skóra w tym obszarze jest bardzo cienka. Dlatego też pielęgnacja szyi jest bardzo ważna. Nie powinniśmy więc zapominać o niej w trakcie codziennych rytuałów. Brak odpowiedniej pielęgnacji prowadzi do tego, że skóra szyi szybko się starzeje i wiotczeje. Dlatego zdarza się, że mimo zadbanej twarzy, ta część ciała zdradza nasz wiek.

Chyba większość z nas chce jak najdłużej cieszyć się młodą i promienną skórą. Oczywiście niemożliwe jest zupełne zatrzymanie procesu pojawiania się zmarszczek. Jednak regularna i prawidłowa pielęgnacja może sprawić, że na dłużej zachowamy młody wygląd

Nigdy nie zapominaj o tej części ciała w czasie pielęgnacji

W czasie codziennej pielęgnacji wiele z nas zapomina o tym, jak ważna jest pielęgnacja szyi. Możemy spotkać się z opinią, że to ona zazwyczaj zdradza nasz wiek. Skóra w tym miejscu jest cieńsza niż na twarzy, posiada mniej włókien kolagenu. Warto pamiętać o tym, że brak odpowiedniej pielęgnacji prowadzi do tego, że skóra szyi szybko się starzeje i wiotczeje.

Zobacz wideo

Jak zadbać o szyję? Garść wskazówek

Jak najlepiej zadbać o skórę szyi? O czym warto pamiętać? Oto kilka ważnych wskazówek do wprowadzenia od zaraz. 

  • Po dokładnym demakijażu umyj twarz, szyję i dekolt żelem lub pianką myjącą.
  • Dwa razy w tygodniu wykonuj peeling - dzięki temu zostanie usunięty martwy naskórek, a skóra będzie przygotowana na przyjęcie substancji aktywnych.
  • Następnie zastosuj tonik lub hydrolat. Dzięki temu przywrócisz skórze naturalne pH.
  • Dopiero po tym kroku nanieś krem na szyję, dekolt oraz twarz. Warto pamiętać o tym, że w trakcie aplikacji tych produktów należy kierować się ku górze. 
  • Nie zapominaj także o aplikacji kremów z filtrem - także w okresie jesienno-zimowym.

Jak zadbać o szyję? Nie zapomnij o masażu

W czasie nakładania kremu pozwól sobie na relaks. W tym czasie wykonuj delikatny masaż szyi. Co istotne, ruchy twoich rąk powinny być zgodne z kierunkiem przebiegu mięśni (od dołu ku górze). Dodatkowo możesz wspomóc się wałkiem jadeitowym. Ten popularny w ostatnim czasie gadżet poprawia elastyczność i wygląd skóry. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: