Ten trik pobija Instagrama! Makijaż zrobiony za pomocą sztućców to największy hit!

Triki makijażowe to nasze zbawienie - zwłaszcza, gdy nie mamy zdolności ani kreatywności, by precyzyjnie wykonać jakikolwiek make - up. Niedawno na Instagramie pojawił się sposób na idealną kreskę za pomocą widelca! Czy to możliwe? Podpowiadamy, jak ją wykonać krok po kroku.

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji ostatnich czasów. Pokochałyśmy go za śmieszne filmiki, modowe inspiracje  i niespodziewane triki urodowe. I kiedy już myślałyśmy, że naprawdę nic już nas nie zaskoczy, pojawiło się to – makijaż za pomocą widelca. Szok! Ale czy ten sposób jest skuteczny? Efekty robią wrażenie. Pytanie więc pozostaje jedno – czy to naprawdę może zaistnieć w naszej makijażowej codzienności? Przekonajcie się same!  Opowiadamy, jak wykonać perfekcyjny make-up w pięć minut.

Zobacz wideo Czyste i zorganizowane pędzle, świeże gąbki. Jak zadbać o porządek w makijażu?

Trik z Instagrama, który podbija miliony kobiet. Makijaż za pomocą widelca – krok po kroku

Życie nie przestaje nas zaskakiwać, a pomysły ludzi są po prostu szalone! Czy ktokolwiek z nas wpadłby na to, że możemy wykonać makijaż za pomocą widelca? Never. Tymczasem okazuje się, że to naprawdę istnieje  i, co więcej, działa! Serio? To totalny obłęd. Ale wiecie, jak jest. Makijaż trudna rzecz, zwłaszcza gdy nie jesteśmy obdarzeni manualnymi zdolnościami. W takich przypadkach chwytamy się każdej deski ratunku. Potencjał tkwi… w sztućcu!

Makijaż za pomocą widelca – krok po kroku:

  • Na początku brwi: przyłóż kraniec widelca równo pod linią brwi i wyznacz nią kreskę, która będzie stanowiła granicę dla wypełnienia. To samo powtórz na górze łuku. Dzięki temu uzyskamy efekt idealnie równych oprawek dla naszych oczu.
  • Następnie przechodzimy do kreski eyelinerem. Tutaj widelec sprawdzi się w podobnej roli, jako „linijka" dla wykonania idealnie prostej, ukośnej kreski. Przyłóż kraniec widelca na ukos od dolnej linii oka i przejedź po niej kosmetykiem. Następnie domaluj kreskę od powieki i wypełnij.
  • Ostatnim elementem jest wykonturowanie nosa. Przyłóż widelec na środku nosa i za pomocą cienkiego pędzelka z bronzerem namaluj dwie linie pomiędzy dwoma ząbkami na boku. Następnie dokładnie rozetrzyj i voila! Makijaż gotowy.
 

Okazuje się, że widelec może być naprawdę pomocny, choć w rzeczywistości nie wykonamy nim całego makijażu. Mimo to trzeba przyznać, że nawet te małe ułatwienia bywają na wagę złota, dlatego  - chapeau bas dla pomysłodawców.

Więcej o: