Suche, popękanie i szorstkie pięty? Sprawdź, jak poprawić ich wygląd przed latem! Banalny i tani sposób

Suche, szorstkie i popękane pięty to częsty problem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Uwagę na tę część ciała zwracamy szczególnie w okresie letnim. Co zatem zrobić, by skóra na stopach stała się gładka? Oto banalnie prosty sposób, który warto znać i regularnie stosować.
Zobacz wideo Różne rodzaje peelingów. Który jest odpowiedni do twojej skóry?

Skóra na piętach ma większą tendencję do nadmiernego rogowacenia, a nawet pękania, gdyż jest grubsza niż w innych partiach ciała. Choć przyczyn suchych i pękających pięt może być wiele, to najczęstszą z nich jest po prostu nieodpowiednia pielęgnacja i brak regularnego nawilżania. Osoby zmagające się z twardą i pękającą skórą, chcąc pozbyć się problemu, bardzo często nadmiernie ścierają naskórek ostrym pumeksem. Niestety prowadzi to wyłącznie do pogorszenia problemu. Oto sprawdzony, domowy sposób, który nie kosztuje wiele, a przynosi świetne efekty. 

Sposób na suche, szorstkie i popękane pięty - kąpiel z dodatkiem sody oczyszczonej

Moczenie stóp w wodzie z sodą oczyszczoną to sposób, który z pewnością doskonale znają nasze babcie. Otóż ten niepozorny proszek, który znajdziemy w niemal każdej kuchni, skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek, zmiękczając skórę bez nadmiernego ścierania. Jak wykonać taką kąpiel stopom?

  1. Wlej do miski ciepłą wodę.
  2. Wsyp dwie łyżki sody oczyszczonej i dokładnie wymieszaj.
  3. Włóż stopy do miski i mocz je przez około 15 minut.
  4. Na koniec delikatnie zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt peelingiem i nałóż solidną warstwę kremu lub maści.

Świetną opcją na solidne nawilżenie pięt będzie maść z witaminą A, która dostępna jest praktycznie w każdej aptece, a jej cena nie przekracza zwykle 10 złotych. Ten specyfik pomaga w przypadku wielu problemów skórnych, w tym również w przypadku popękanych pięt. 

Co robić jeśli mimo odpowiedniej pielęgnacji pięty nadal są suche oraz popękane?

Jeśli regularnie dbasz o kondycję skóry pięt, problem mimo to nie znika, warto zgłosić się do specjalisty, by ustalić przyczynę tego uciążliwego problemu. Otóż suche i pękające pięty mogą być spowodowane m.in. otyłością, chorobami tarczycy, schorzeniami skóry (np. łuszczycą, egzemą czy AZS), cukrzycą oraz zaburzeniami krążenia.

Więcej o: