Jak zapuścić brwi? Domowe sposoby, dzięki którym włoski rosną błyskawicznie

Nie tylko olej rycynowy sprawdza się doskonale w pielęgnacji brwi. Oto kilka popularnych domowych sposobów, o których być może nie słyszeliście. Są tanie i banalnie proste!

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Jak osiągnąć ten efekt? Podpowiadamy krok po kroku, jak zadbać o brwi w domowych warunkach.

Zobacz wideo Brwi na mydełko - jak to zrobić?

Jak zapuścić brwi? Skuteczne domowe sposoby

W czasie pielęgnacji twarzy nakładaj krem nawilżający nie tylko na skórę, lecz także na łuki brwiowe. Pomoże to w odżywieniu cebulek włosków. Dzięki temu brwi nie tylko będą wyglądać na mocniejsze i zdrowsze, lecz także szybciej urosną. Możesz także skorzystać z cennych właściwości mleka. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu szybciej rosną. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą. Jeszcze inny sposób zakłada wykorzystanie soku z cebuli. Oto prosta receptura krok po kroku.

  • Przekrój cebulę na pół i za pomocą wyciskarki lub blendera wyciśnij z niej sok.
  • Następnie nanieś sok na brwi.
  • Starannie masuj je przez mniej więcej pięć minut.
  • Pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach.
  • Jednak dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc

Olej rycynowy na brwi - jak stosować?

Olej rycynowy to tania i domowa metoda, która od lat cieszy się ogromną popularnością i w wielu przypadkach przynosi rewelacyjne efekty. Co ciekawe, olej ten oraz jego pochodne są wykorzystywane między innymi w produkcji mydeł, farb, wosków, farmaceutyków i perfum. Olej rycynowy jest gęstą, białą do jasnożółtej cieczą. To produkt roślinny, który jest otrzymywany z nasion rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Jego głównym składnikiem jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego. W jego składzie znajdują się również mniejsze ilości:

  • glicerydów kwasów oleinowego (7 proc.);
  • linolowego (3 proc.);
  • palmitynowego (2 proc.);
  • stearynowego (1 proc.). 

Olej rycynowy od lat z powodzeniem stosowany jest w domowej pielęgnacji. Jest to chyba jeden z najlepszych domowych preparatów na wzmocnienie i szybszy porost brwi. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne mniej więcej po 1-2 tygodniach takiej kuracji. Olej aplikuj codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi. W tym celu możesz na przykład posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu.

Warto wspomnieć, że na rynku jest dostępnych obecnie wiele preparatów, których zadaniem jest przyśpieszenie wzrostu brwi i ich wzmocnienie. Jeśli domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto sprawdzić, jak sprawdzi się któryś z popularnych produktów. 

Może cię także zainteresować: