Nie tylko olej rycynowy. Mało znane domowe sposoby na zagęszczenie brwi

Olej rycynowy na brwi to tania i domowa metoda, która od lat cieszy się ogromną popularnością i w wielu przypadkach przynosi rewelacyjne efekty. Jednak nie jest to jedyny sposób, by zadbać o ich wygląd i przyśpieszyć wzrost. Poznajcie inne domowe metody na piękne brwi.

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Często przez nieumiejętną regulację, tracą one swój dobry wygląd. Jak w takich przypadkach możemy zapuścić brwi? Oto kilka domowych sposobów, które warto poznać.

Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi - jak osiągnąć?

Sposoby na zagęszczenie brwi: oliwa z oliwek

W pielęgnacji brwi świetnie sprawdza się oliwa z oliwek. Możesz używać jej na dwa sposoby. Oto one:

  • Wymieszaj niewielką ilość oliwy z naturalnym miodem (1/2 łyżeczki). Nałóż maseczkę na brwi na mniej więcej 30 minut, a następnie zmyj ją letnią wodą
  • Podgrzej lekko oliwę z oliwek i masuj nią brwi przez pięć minut. Pozostaw ją na noc. 

Sposoby na zagęszczenie brwi: żółtko 

Pomocne mogą okazać się także jajka. Jak przygotować taki domowy kosmetyk? Receptura jest banalnie prosta. Najpierw rozbij jajko i oddziel żółtko od białka. Następnie nanieś odrobinę żółtka za pomocą wacika na brwi. Zmyj letnią wodą po upływie 15 minut.

Sposoby na zagęszczenie brwi: mleko

Możesz także skorzystać z cennych właściwości mleka. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu szybciej rosną. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Sposoby na zagęszczenie brwi: sok z cebuli

Jeszcze inny sposób zakłada wykorzystanie soku z cebuli. Jak go przygotować? Przekrój cebulę na pół i za pomocą wyciskarki lub blendera wyciśnij z niej sok. Nanieś sok na brwi i starannie masuj je przez mniej więcej pięć minut. Pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach. Dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele preparatów, których zadaniem jest przyśpieszenie wzrostu brwi i ich wzmocnienie. Jeśli domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto sprawdzić, jak sprawdzi się któryś z popularnych produktów.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: