Idealne brwi jak po wizycie u kosmetyczki. Te 2 triki pomogą osiągnąć doskonały efekt

Często zdarza się, że koloryzacja brwi henną nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Efekt jest zbyt mało wyrazisty lub krótkotrwały. Jak temu zapobiec? Oto dwie wskazówki, które warto wykorzystać w trakcie tego domowego zabiegu.

Wizażyści często podkreślają, że brwi są dla naszej twarzy tak ważne, jak rama dla obrazu. Wielu osobom zależy więc na tym, by były piękne i zadbane. Jak osiągnąć ten efekt? Z pomocą przychodzi henna. Ten domowy zabieg jest bardzo prosty. Jeśli jeszcze nigdy go nie wykonywałaś, koniecznie obejrzyj nasz film:

Zobacz wideo Jak zrobić samodzielnie hennę na brwi?

Henna na brwi w domu - te 2 triki pomogą osiągnąć doskonały efekt

Jeśli chcesz wzmocnić i przedłużyć efekty zabiegu, nie zapomnij o dwóch dodatkowych krokach.

  1. Jeszcze przed nałożeniem henny wykonaj staranny peeling brwi. To pomoże pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu henna utrzyma się znacznie dłużej.
  2. Po zmyciu henny warto nałożyć ją ponownie na brwi. Za drugim razem warto jednak trzymać ją o połowę krócej. Jeśli więc przy pierwszej koloryzacji pozostawiłaś ją na 15 minut, teraz zmyj ją po mniej więcej 7 minutach.

Henna pudrowa na brwi w domu - nowość, którą pokochały kobiety

Henna pudrowa brwi to zabieg, który szturmem wdarł się do salonów kosmetycznych. Nie dość, że jest bezbolesny, upiększa brwi, to dodatkowo je pielęgnuje. Poza tym to świetna alternatywa dla makijażu permanentnego. Teraz podobny efekt możesz osiągnąć w domu.

W ostatnim czasie w popularnych drogeriach możemy znaleźć zestawy do zabiegu henny pudrowej. Zdaniem wielu zadowolonych użytkowniczek jest to lepsza alternatywa dla tradycyjnej henny. Dzięki zabiegowi brwi stają się perfekcyjnie podkreślone, przyciemnione i optycznie zagęszczone. Poza tym henna pudrowa henna zapewnia długotrwały efekt - do 4 tygodni na włoskach i do 2 tygodni na skórze. Co istotne, świetnie odżywia i pielęgnuje brwi, a efekt końcowy prezentuje się bardzo naturalnie (co nie jest regułą w przypadku makijażu permanentnego). 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: