2 triki pielęgnacyjne na piękne nogi. Proste i bezbolesne. Zapomnisz o "truskawkowych" nogach

Problemy takie jak wrastające włoski, czy "truskawkowe" nogi są bardzo powszechne. Dają o sobie znać zwłaszcza w okresie letnim i wiosennym, kiedy to przykładamy większą wagę do usuwania owłosienia. Co możesz zrobić w takich przypadkach? Oto dwa skuteczne triki pielęgnacyjne.

Jeśli borykasz się z problemami takimi jak wrastające włoski czy "truskawkowe" nogi po usuwaniu owłosienia, może wydawać ci się, że nie ma na to żadnego domowe sposobu. Warto jednak dać szansę tym dwóm pielęgnacyjnym trikom. W przypadku wielu osób okazują się bardzo skuteczne.

Zobacz wideo Szczotkowanie ciała - o czym trzeba pamiętać?

Wprowadź do pielęgnacji krem z mocznikiem

Kremy z mocznikiem doskonale zmiękczą i nawilżą skórę. Dlatego też warto wprowadzić je do swojej codziennej pielęgnacji. Przesuszona skóra to idealne warunki dla wrastania włosków. Dlatego też jej nawilżanie jest bardzo ważnym elementem walki z tym problemem. Gdy skóra jest świetnie nawilżona, włoskom łatwiej jest przebić się na zewnątrz. Oto wybrane produkty z mocznikiem, które warto wziąć pod uwagę:

  • Lynia, Krem Nawilżająco-Złuszczający z 10% Mocznikiem, 2% Kwasem Salicylowym i 2% Kwasem Mlekowym (cena: około 40 zł, do kupiernia w różnych drogeriach internetowych).
  • Ombia med, Urea Balsam do ciała (cena: 9,99 za opakowanie 300 ml, do kupienia w sklepach sieci Aldi).
  • Pilarix, balsam ceramidowy z mocznikiem (cena około 20 zł, do kupienia w aptekach i różnych drogeriach internetowych).

Szczotkowanie ciała na sucho lub mokro

Świetnym uzupełnieniem tej domowej kuracji jest szczotkowanie ciała. Zabieg możesz wykonywać na sucho lub mokro - to zależy już od twoich preferencji. W jego czasie delikatnie złuszczasz martwy naskórek, pobudzasz krążenie, wygładzasz i ujędrniasz skórę. A potrzebne do zabiegu szczotki kupisz obecnie w wielu drogeriach internetowych. Ich cena w zależności od sklepu waha się zazwyczaj w przedziale od 30 do 50 złotych. 

Szczotkowanie wykonuj codziennie przez kilka minut. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć po mniej więcej tygodniu. Pamiętaj jednak o tym, by na samym początku robić to delikatnie. Z każdym kolejnym dniem możesz zwiększać intensywność.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: