Co zrobić, żeby włoski rosły jak szalone? Doskonały domowy sposób na brwi

Chcesz zagęścić brwi? Poznaj najlepszy domowy sposób, dzięki któremu przyśpieszysz ich wzrost. Olej rycynowy na brwi to tania i domowa metoda, która od lat cieszy się ogromną popularnością i w wielu przypadkach przynosi rewelacyjne efekty. O czym warto pamiętać? Jak aplikować olej rycynowy na brwi? Oto najważniejsze informacje.

Olej rycynowy to produkt roślinny, który jest otrzymywany z nasion rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. To gęsta, jasnożółtej ciecz. Jego głównym składnikiem jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego. W składzie znajdują się również mniejsze ilości glicerydów kwasów oleinowego (7 proc.), linolowego (3 proc.), palmitynowego (2 proc.), stearynowego (1 proc.). 

Zobacz wideo

Olej rycynowy na brwi - o tym musisz pamiętać

Olej rycynowy oraz jego pochodne są wykorzystywane między innymi w produkcji mydeł, farb, wosków, farmaceutyków i perfum. Od lat z powodzeniem produkt ten stosowany jest w domowej pielęgnacji. To jeden z najpopularniejszych domowych środek na piękne i gęste brwi. Zdaniem wielu osób, gdy jest regularnie stosowany, przynosi rewelacyjne efekty. 

Warto zwrócić uwagę także na pewien istotny szczegół. Wiele osób szuka informacji na temat tego, jakie efekty na brwi zapewnia olejek rycynowy. Musimy jednak pamiętać, że olejek to nie to samo, co olej. Przez pojęcie olejku rozumiemy olejki eteryczne. A w trakcie pielęgnacji brwi korzystamy z olejów.

  • Olej to ciekły tłuszcz, który jest uzyskiwany w czasie tłoczenia różnych części roślin.  
  • Z kolei olejki są mieszanką różnych związków chemicznych, takich jak na przykład węglowodory, etery, alkohole. Otrzymuje się je także z rośliny, najczęściej w wyniku destylacji parą wodną. 

Olej rycynowy na brwi - efekty

Jakich efektów możesz się spodziewać? To między innymi wzmocnienie włosków, a także pojawienie się nowych. Olej rycynowy aplikuj codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi. W tym celu możesz na przykład posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne mniej więcej po 1-2 tygodniach takiej kuracji.

Może cię także zainteresować:

 

Więcej o: