Jak zrobić perfekcyjny makijaż wieczorowy? Błysk na powiece zapewni efekt wow!

Kobiety kochają błysk na powiece. Połyskujący makijaż oczu doskonale podkreśla urodę i zapewnia efekt wow! Co zrobić, aby dodać spojrzeniu blasku? Jak wykonać perfekcyjny makijaż wieczorowy? Podpowiadamy!

Odpowiednio wykonany makijaż oka odmładza i dodaje spojrzeniu wyrazu. Z pomocą cienia do powiek  możemy wyczarować zarówno zjawiskowy, wieczorowy makijaż, romantyczny make-up na randkę, jak i naturalny look na co dzień. Latem warto trochę zaszaleć i postawić na odrobinę błysku - zwłaszcza jeśli szykujesz się na wieczorne wyjście. Dobrze wykonany błyszczący makijaż oczu sprawi, że twoje spojrzenie będzie pełne blasku. 

Zobacz wideo Trzy sposoby na trwały błysk na powiece [Home Beauty]

Jak aplikować błyszczące cienie? 

Zanim przejdziemy do propozycji na wykonanie błyszczącego makijażu, warto wiedzieć, jak odpowiednio aplikować błyszczący cień. Tego typu kosmetyki często się osypują i tworzą nieestetyczne plamy na powiece. Co zrobić, aby tego uniknąć? 

Na początek warto zabezpieczyć okolice pod okiem pudrem sypkim. Aby błyszczący pigment dobrze przykleił się do oka, wystarczy zastosować jeden z trzech produktów: fixer w sprayu, bazę pod cienie lub gęsty wodoodporny korektor. Jak je zastosować? Aby się tego dowiedzieć, obejrzyj wideo dołączone do artykułu. Tam nasza zaprzyjaźniona wizażystka pokazuje krok po kroku, jak nakładać błyszczące cienie. 

Makijaż wieczorowy. Makijaż na wesele 2021. Jak wykonać makijaż, używając błyszczących cieni i brokatu? 

Na powiekę nałóż odrobinę wodoodpornego korektora. Następnie pomaluj oczy matowymi cieniami. Dlaczego? Dobrze jest najpierw skorygować kształt powieki i optycznie powiększyć oczy za pomocą matowych cieni o średnim stopniu ciemności. Wykorzystaj do tego trzy: ciemny nałóż na zewnętrzny kącik oka, jaśniejszy na środek powieki, a najjaśniejszy w wewnętrznym kąciku oka. Zblenduj je tak, aby kolory nie odcinały się od siebie. 

Teraz pora na odrobinę błysku. Nałóż ponownie odrobinę korektora w miejsce, gdzie chcesz aplikować błyszczący cień (najlepiej na środek powieki). Połyskujące cienie do powiek dobrze nakłada się silikonową pacynką lub palcem, dzięki temu aplikacja będzie precyzyjna. 

Na koniec wytuszuj rzęsy, umyj twarz i miejsce pod oczami z resztek cieni. Dopiero teraz nałóż podkład i wykonturuj twarz. 

 
 
Więcej o: