Jak zapuścić idealne brwi? Domowe sposoby, dzięki którym włoski rosną ekspresowo

Jak zapuścić idealne brwi? Choć olej rycynowy jest jednym z najpopularniejszych domowych sposobów, to wcale nie jest jedyny. Może to zaskakujące, ale z pomocą przyjdzie również m.in. cebula. Oto kilka skutecznych sposobów na szybszy porost brwi. Są tanie i banalnie proste!
Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Wyraziste i gęste brwi to marzenie wielu kobiet, których włoski ucierpiały np. poprzez zbyt mocne wyrywanie. Jak osiągnąć ten efekt? Wcale nie trzeba wydawać wysokich kwot, by skutecznie poprawić ich wygląd. Z pomocą przyjdą bowiem tanie i domowe sposoby.

Olej rycynowy na idealne brwi. Jak poprawnie go używać?

Olej rycynowy jedna z tych domowych metod na porost brwi, która od lat cieszy się ogromną popularnością i w wielu przypadkach przynosi świetne efekty. Wystarczy aplikować go codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi, używając pędzelka do brwi lub patyczka do uszu. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne mniej więcej po 1-2 tygodniach systematycznego stosowania. 

Jak zapuścić idealne brwi? Skuteczne i bardzo tanie domowe sposoby 

Jednym z mniej popularnych, ale całkiem skutecznych metod na szybszy porost brwi jest sok z cebuli. Oto jak przeprowadzić ten zabieg krok po kroku:

  1. Przekrój cebulę na pół i wyciśnij z niej sok.
  2. Następnie nanieś go na brwi.
  3. Starannie masuj je przez kilka minut.
  4. Pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia, a następnie spłucz po kilku minutach.

Dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz również pozostawić sok na brwiach na całą noc i zmyć go o poranku.

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie żółtka jaja. Rozbij jajko i oddziel żółtko od białka, a następnie przy pomocy wacika nanieś trochę żółtka na brwi i pozostaw na nich przez około 15 minut. Po upływie tego czasu zmyj brwi letnią wodą.

Podobnie jak w przypadku porostu włosów, na brwi świetnie sprawdzi się kozieradka. Aby zastosować ją na brwi, najpierw namocz ją w wodzie (najlepiej całą noc), a następnie (rano) nałóż taką pastę na brwi, dokładnie wmasowując ją we włoski. Po upływie kilkunastu minut zmyj pastę. Taki okład świetnie odżywi i wzmocni brwi.

Świetnym trikiem na wzmacnianie brwi bez specjalnych zabiegów, jest nakładanie na nie kremu do twarzy podczas porannej oraz wieczornej pielęgnacji. Pomoże to w odżywieniu cebulek włosków. Dzięki temu brwi nie tylko będą wyglądać na mocniejsze i szybciej urosną.  

Więcej o: