Woskowanie całej twarzy stało się hitem na TikToku. Eksperci jednak ostrzegają

TikTok to miejsce, gdzie znaleźć można wiele ciekawych, a czasem nawet bardzo przydatnych w życiu codziennym trików. Jednak pojawiają się tam również takie trendy, które budzą wiele kontrowersji. Otóż w ostatnim czasie furorę robi depilacja całej twarzy woskiem. Eksperci ostrzegają: "Lepiej się poważne zastanów".
Zobacz wideo Niebezpieczny trend opanował TikToka. Wzięła w nim udział Klaudia Halejcio

W ostatnim czasie na TikToku pojawił się trend, który mimo ogromnego zainteresowania internautek oraz internautów, wzbudza wśród wielu specjalistów niepokój. Mowa o wyzwaniu Gorilla Glue, czyli sensacyjnym depilowaniu całej twarzy woskiem. Choć zwolennicy zabiegu uważają, że niesie on za sobą korzyści związane z pielęgnacją skóry, to lekarze są znacznie bardziej sceptyczni wobec takiego sposobu złuszczania skóry.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar jeansów bez przymierzania? TikTokerka zdradziła genialny patent (zdjęcie ilustracyjne)Jak dobrać odpowiedni rozmiar jeansów bez przymierzania? Genialny patent

Woskowanie całej twarzy stało się hitem na TikToku. Eksperci jednak ostrzegają. "Istnieją znacznie bezpieczniejsze sposoby"

Ten wzbudzający kontrowersje trend polega na wylaniu rozgrzanego wosku do depilacji na twarz (zakrywając oczywiście oczy, nos i uszy), pozostawieniu go do zastygnięcia, a następnie zrywaniu jak w przypadku tradycyjnej depilacji. Najpopularniejsze tego typu filmy zostały udostępnione na TikToku przez holenderskiego fryzjera, który prowadzi swoje konto pod nazwą Kapsalon Freedom. Profil ten obecnie ma ponad 4,7 mln obserwujących, a niektóre nagrania z woskowania twarzy obejrzane zostały nawet 102 miliony razy.

Chociaż nie do końca jest jasne, jakie korzyści ma przynieść ten sposób depilacji całej twarzy, to fryzjer Renaz Ismael powiedział w rozmowie z BBC, że woskowanie skóry jest powszechne na Bliskim Wschodzie, ale woskowanie całej twarzy to jego autorski pomysł.

Woskowanie całej twarzy stało się hitem na TikToku. Eksperci jednak ostrzegająWoskowanie całej twarzy stało się hitem na TikToku. Eksperci jednak ostrzegają https://www.tiktok.com/@kapsalonfreedomboxmeer screen

Pomimo zapewnień właściciela Kapsalon Freedom, kilku dermatologów, w tym dr Anjali Mahto z Brytyjskiego Stowarzyszenia Dermatologów, wypowiedziało się przeciwko takiemu zabiegowi.

Australijska gwiazda pokazała twarz po urodowym triku z TikTokaWypróbowała urodowy trik z TikToka i skończyła w szpitalu. "Proszę, nie róbcie tego"

Woskowanie to traumatyczny proces dla skóry, szczególnie wrażliwych obszarów, takich jak te znajdujące się wokół oczu. Te obszary mogą stać się zaognione i podrażnione, a w niektórych przypadkach mogą pojawić się małe pryszcze lub wypełnione ropą guzki. Nazywa się to zapaleniem mieszków włosowych. Jeśli widzisz trend kosmetyczny lub wyzwanie w mediach społecznościowych, lepiej się poważnie zastanów nad skutkami ubocznymi

- powiedział dr Mahto Yahoo News.

Z kolei dr Emma Wedgeworth z British Skin Foundation powiedziała, że taki zabieg nie zlikwiduje zaskórników czy innych niedoskonałości:

Wosk nie wejdzie wystarczająco głęboko w pory, a nawet jeśli pigmenty powierzchniowe zostaną usunięte, ponownie się nagromadzą. Istnieją znacznie bezpieczniejsze sposoby usuwania zaskórników.

Źródło: parentology.com

Więcej o: