Jak zapuścić brwi? Domowy sposób, dzięki któremu będą rosły jak szalone

Wyraziste brwi to marzenie wielu z nas. Jak możemy osiągnąć ten efekt? Oto tania i domowa metoda, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Co więcej, w wielu przypadkach przynosi rewelacyjne efekty. Podpowiadamy krok po kroku, jak zadbać o brwi w domu.

Chcesz zagęścić brwi? Poznaj najlepszy domowy sposób, dzięki któremu przyśpieszysz ich wzrost. Olej rycynowy oraz jego pochodne są wykorzystywane między innymi w produkcji mydeł, farb, wosków, farmaceutyków i perfum. Od lat z powodzeniem produkt ten stosowany jest w domowej pielęgnacji. To jeden z najpopularniejszych domowych środek na piękne i gęste brwi. Zdaniem wielu osób, gdy jest regularnie stosowany, przynosi rewelacyjne efekty. To między innymi wzmocnienie włosków, a także pojawienie się nowych. 

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi? Proste sposoby:

Olej rycynowy na brwi - najważniejsze informacje

Jest to produkt roślinny otrzymywany z nasion rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. To gęsta, jasnożółtej ciecz. Głównym składnikiem oleju rycynowego jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego. W składzie znajdują się również:

  • mniejsze ilości glicerydów kwasów oleinowego (7 proc.),
  • linolowego (3 proc.),
  • palmitynowego (2 proc.),
  • stearynowego (1 proc.).

Musimy także zwrócić uwagę na pewien ważny szczegół. Wiele osób szuka informacji na temat tego, jakie efekty na brwi zapewnia olejek rycynowy. Jednak olejek to nie to samo, co olej. Przez pojęcie olejku rozumiemy olejki eteryczne. A w trakcie pielęgnacji brwi korzystamy z olejów. Warto więc pamiętać, że:

  • Olejki są mieszanką różnych związków chemicznych, takich jak na przykład węglowodory, etery, alkohole. Otrzymuje się je także z rośliny, najczęściej w wyniku destylacji parą wodną.
  • Z kolei olej to ciekły tłuszcz, który jest uzyskiwany w czasie tłoczenia różnych części roślin.  

Jak wykorzystać olej rycynowy w pielęgnacji brwi? Produkt aplikuj codziennie wieczorem (po zmyciu makijażu) bezpośrednio na brwi. Możesz posłużyć się patyczkiem do uszu lub cienkim pędzelkiem. Kiedy należy spodziewać się pierwszych efektów takiej kuracji? Zazwyczaj pojawiają się one po mniej więcej 2-3 tygodniach. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: