Banalnie prosty sposób na suche i popękane pięty. Pomoże m.in. maść za mniej niż 10 zł

Suche i pękające pięty to bardzo popularny problem, który utrudnia życie wielu osobom. Co zrobić, by pozbyć się bólu i zyskać idealnie gładkie stopy? Mało kto o tym wie, ale niezwykle bardzo skutecznym sposobem jest popularna maść dostępna w aptece za mniej niż 10 zł.
Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci

W odróżnieniu od innych obszarów ciała, skóra na piętach jest znacznie grubsza, przez co bardzo często dochodzi do jej nadmiernego rogowacenia, a nawet bolesnego pękania. Choć przyczyn powstawania pęknięć na piętach może być wiele, zdecydowanie najpopularniejszą jest błędna pielęgnacja. Wiele osób chcąc pozbyć się suchego i twardego naskórka, nadmiernie ściera pięty sprawiając, że problem się nasila. Prawidłowym postępowaniem w przypadku suchych, twardych i pękających pięt jest ich intensywne nawilżanie.

Maść z witaminą A, czyli tani i banalnie prosty sposób suche i pękające pięty

Maść z witaminą A to jeden z najpopularniejszych produktów aptecznych. Pomaga w przypadku wielu problemów skórnych i jest również bardzo skuteczna w przypadku problemów z popękanymi piętami. Aby dogłębnie zregenerować pięty, warto stosować ją jako treściwy krem do stóp na noc. Taka maść dostępna jest praktycznie w każdej aptece nawet za mniej niż 10 zł.

Domowy sposób na popękane pięty? Wypróbuj kąpieli z sodą oczyszczoną

Świetnym sposobem na zmiękczenie skóry na stopach jest także moczenie stóp w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. To sposób, który z pewnością doskonale znają nasze babcie. Ten niepozorny proszek, który znajdziemy w niemal każdej kuchni, skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek. Jak wykonać kąpiel stóp w wodzie z sodą oczyszczoną?

  • Do miski wlej ciepłą wodę.
  • Wsyp dwie łyżki sody oczyszczonej.
  • Dokładnie wymieszaj.
  • Włóż stopy do miski i mocz je w miksturze przez około 15 minut.
  • Na koniec delikatnie zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt i nałóż solidną warstwę kremu nawilżającego.

Jeśli mimo prawidłowej pielęgnacji problem nie znika, warto poszukać porady u specjalisty. Suche, zrogowaciałe i pękające pięty mogą być bowiem przyczyną m.in. chorób tarczycy, schorzeń skóry (np. łuszczycy, egzemy, AZS), cukrzycy czy zaburzeń krążenia. 

Więcej o: